Milorad Komrakov je objavljivao u Politikologu, Studentu, Indeksu 202, Radio TV reviji, NIN-u, Programu 202 Radio Beograda, a od 1979. do 2002. godine bio je zaposlen u Informativnoj redakciji Televizije Beograd, današnjoj Radio-televiziji Srbije.
Bio je urednik Dnevnika 3 od 1983. do 1985. godine, Dnevnika 2 od 1985. do 1989. godine, urednik unutrašnjopolitičke rubrike TV Beograd 1990, kao i glavni i odgovorni urednik Informativnog programa TV Beograd od 1990. do masovnih demonstracija 5. oktobra 2000. godine, kada je zapaljen deo zgrade televizije u Takovskoj. Sa funkcije glavnog i odgovornog urednika zvanično je smenjen krajem oktobra iste godine.
Radio-televizija Srbije saopštila je, nakon što su studenti blokirali ulaz u zgradu javnog servisa, da je blokada u potpunoj suprotnosti sa dosadašnjim izjavama studenata da se zalažu za slobodan rad institucija.
Bio je na čelu Informativnog programa RTS tokom NATO bombardovanja zgrade RTS-a 23. aprila 1999. godine, kada je 16 radnika poginulo, a još 16 povređeno. U javnosti je optužen da je znao za plan o bombardovanju zgrade, što je Komrakov negirao.
Bio je predsednik Udruženja novinara Srbije od 1996. do oktobra 2000. godine. Odlukom Suda časti isključen je iz udruženja 8. februara 2001.
Godine 1989, Udruženje novinara Srbije dodeljuje mu nagradu "Svetozar Marković". Sedam godina kasnije UNS mu je dodelio nagradu "Dimitrije Davidović" za, kako se navodilo, dugogodišnje uređivanje centralnih informativnih emisija Televizije Beograd i RTS.
Foto: ATAImages/A.V.
Poslednjih nekoliko godina na televiziji Tanjug je vodio Jutarnji program vikendom.
Napisao je knjige "Moj šesti oktobar", "Peti oktobar u RTS-u", "Bombardovanje RTS – moja istina", "Lov na peti oktobar", "Ubica iz Vuhana", "Maske su prebrzo spale?!", "Korona se otrgla kontroli?!" i "Tajne Titanika".
Komrakov je rođen 7. juna 1955. godine u Vršcu. Završio je 11. beogradsku gimnaziju i Fakultet političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Živeo je u Beogradu i ima ćerku i sina.
Oluja koja je protutnjala Splitom pravila je probleme iz sata u sat. Dve osobe teško su povređene u nevremenu, a u trajektnoj luci je došlo do sudara trajekta sa druga dva broda, jedan od njih je potonuo.
Beograd je nešto posle 13 časova zahvatilo jako nevreme praćeno olujnim vetrom i pljuskom, dok je u Novom Sadu pao grad, uz nalete vetra, a pojedine ulice su poplavljene.
U Srbiji je aktivan veliki broj požara na otvorenom, a najteža situacija je na području Topličkog okruga, odnosno Žitorađe, Kuršumlije i Prokuplja, gde je proglašena i vanredna situacija.
Dopisnik Newsmax Balkans iz Amerike Antonije Kovačević rekao je da je situacija u Teksasu usled poplava izuzetno teška i da se broj stradalih popeo na 104, dok se više desetina ljudi vodi kao nestali.
Ana Ilić (33) iz Vatrogasno-spasilačke jedinice iz Niša osvojila je prvo mesto među ženama na takmičenju "Najjači vatrogasac-spasilac" održanom u Sankt Peterburgu. Ana je za Newsmax Balkans govorila kako je postala prva žena vatrogasac u Nišu i kako je vatrogastvo od hobija postalo njeno zanimanje.
U Srbiji će biti promenljivo oblačno uz pojavu sunčanih intervala, ali i sa povremenom kratkotrajnom kišom ili lokalnim pljuskom uz malu količinu padavina, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Pod sloganom "Za porodicu po tvojoj meri" obeležava se svetski dan porodice. Cilj je da se skrene pažnja na izazove planiranja i formiranja porodice u savremenom društvu. U svetu, jedna od pet osoba smatra da neće moći da ima onoliko dece koliko želi zbog finansijskih problema i nesigurnog posla.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se oko 17 časova, na raskrsnici ulice Ratka Pavlovića i Kosovske ulice u Vranju kada je došlo do kontakta deteta koje je vozilo trotinet i kamiona.
Ambasador Srbije u Grčkoj Nikola Nedeljković, za EUpravo zato govorio je kako su tekli dosadašnji pregovori što se tiče srpskog taga, kao i šta sada čeka vozače iz Srbije koji putuju u Grčku.
Plenum studenata u blokadi Fakulteta političkih nauka izglasao je prekid totalne blokade zgrade fakulteta, što znači da profesori i drugi zaposleni mogu ponovo da ulaze u tu visokoškolsku ustanovu, saznaje Newsmax Balkans.
Građani Užica okupili su se na protestu u tom gradu tražeći puštanje na slobodu sedmorice uhapšenih nakon protesta od pre dva dana kojima je određen pritvor do 30 dana.
Meteorolog Telegraf.rs Đorđe Đurić rekao je za Newsmax Balkans da su superćelijske oluje prirodna pojava koja je poslednjih godina zloupotrebljena na pogrešan način i da nema potrebe da postoji strah od takvih pojava.
Jedna od najvažnijih tekovina Evropske unije – slobodno kretanje bez granica – sve je češće na pauzi. Čak 11 država Šengenskog prostora trenutno primenjuje granične kontrole. Iako su uvedene kao privremena mera još 2015. godine, mnoge traju godinama i otvaraju pitanje: da li Šengen više funkcioniše?
Komentari (0)