Vasko Lješković, visokopozicionirani član škaljarskog klana, ubijen je u petak na Cetinju - hicem iz snajpera pogođen je u srce, dok se nalazio u dvorištu svoje kuće.
Egzekutor je, prema pretpostavkama policije, ispalio samo jedan metak u Lješkovića, nakon čega je pobegao.
Sagovornici “Vijesti” iz bezbednosnog sektora kazali su da veruju da iza likvidacije stoji zločinački kavački klan.
“Vijestima” su iz vrha Uprave policije nezvanično kazali da je na Lješkovića pucano sa brda udaljenog oko 500 metara.
Visokopozicionirani član škaljarskog kriminalnog klana Vasko Lješković ubijen je na Cetinju, saznaju podgoričke Vijesti iz više izvora u Upravi policije.
Na tom mestu u petak posle podne inspektori su pokušavali da pronađu i izuzmu tragove krivičnog dela, koji bi ih eventualno odveli do egzekutora. Istovremeno, ispred kuće Lješkovića isto su činili policijski inspektori, krim-tehničari, forenzičari i dežurna tužiteljka.
Iz Uprave policije zvanično su se oglasili saopštenjem da je cetinjskom Odjeljenju bezbjednosti oko 15 i 25 časova prijavljeno da se u dvorištu kuće, koja je ograđena visokim betonskim zidom, nalazi lice za koje se sumnja da je u besvesnom stanju.
“Policijski službenici su odmah izašli na lice mesta i utvrdili da je reč o V. Lj. u odnosu na kojeg je upotrebljeno vatreno oružje i on je ovom prilikom smrtno stradao. Sumnja se da je neposredni izvršilac ovoga dela sa veće udaljenosti osmatrao oštećenog i lišio ga života”, kazali su iz UP.
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
Tvrde da njihovi službenici preduzimaju intenzivne aktivnosti iz svoje nadležnosti u saradnji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici u cilju rasvetljavanja tog događaja.
Ubistvo Lješkovića, bliskog jednom od vođa cetinjske ćelije škaljarskog klana Vladanu Radomanu, nastavak je deceniju dugog sukoba između tog i kavačkog klana, koji je odneo brojne živote u Crnoj Gori i regionu.
Krvavi sukob počeo je krajem 2014. godine zbog nestanka 200 kilograma kokaina iz stana u Valensiji, što je dovelo do razdvajanja nekada jedinstvenog kriminalnog klana na dva zaraćena tabora, čiji članovi se od tada gledaju preko nišana.
ZBCG i DPS traže ostavke
Nakon ubistva na Cetinju, koalicija Za budućnost Crne Gore zatražila je smenu kompletnog bezbednosnog sektora. Najavili su da će Andrija Mandić, predsednik Skupštine i lider koalicije, inicirati hitnu sednicu Savjeta za bezbjednost i odbranu kako bi se razmotrila “katastrofalna situacija” i predložile mere za sanaciju i prevenciju.
Iz koalicije su poručili da, kao što inspektori u šumarstvu i građevini odgovaraju prema zakonu, i policijski inspektori moraju imati isti tretman. Posebno su kritikovali v. d. pomoćnika direktora policije Lazara Šćepanovića, ističući da je ubrzo nakon njegove izjave “da se na teritoriji Budve nalaze dve osobe za koje se sumnja da pripremaju krivična dela”, došlo do ubistva na Cetinju. Zatražili su njegovu ostavku zbog “objektivne odgovornosti”.
Foto: Envato
“Samo nakon nekoliko sati od Šćepanovićeve izjave, dogodilo se ubistvo V. Lj. na Cetinju u dvorištu njegove kuće. S pravom postavljamo pitanje da je kojim slučajem Šćepanović danas bio u Budvi u akciji lociranja ovih osumnjičenih, umesto što je bio na pres konferenciji šaljući političke poruke dva dana pred izbore u Podgorici, da li bi se dogodilo ovo ubistvo na Cetinju?”.
Koalicija ističe da gubici u klanovskim obračunima zahtevaju hitnu reakciju države i odgovornost čelnih ljudi bezbednosnog sektora.
Iz Demokratske partije socijalista su, takođe, pozvali potpredsednika Vlade Aleksu Bečića i ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića da podnesu ostavke, navodeći da su poslednji događaji, uključujući bombaški napad i ubistvo na Cetinju, dokaz nesposobnosti aktuelne Vlade da se izbori sa organizovanim kriminalom.
“Umesto zaštite građana, Bečić je posvećen paradiranju policijskih auta i helikoptera u svrhu predizbornog političkog marketinga i držanju bombastičnih pres konferencija lišenih elementarne suštine”, kazali su oni.
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
18:00
PRESEK 3
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
19:00
NEWSMAX USA-TOP STORY ( R )
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
specijal
19:30
DOKUMENTARNI PROGRAM-FILMSKE NOVOSTI PRIKAZUJU
Arhivski snimci, važni događaji i retki filmovi biće predstavljeni u posebnom segmentu programa, pružajući autentičan prikaz istorije na filmskom platnu.
dokumentarni
20:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-DEKADE
Serijal osvetljava ključne trenutke koji su ostavili dubok trag na generacije i nudi sveobuhvatan pogled na period socijalizma, kulturnog razvoja i političkih previranja.
dokumentarni
21:00
DIJAGNOZA
Emisija Dijagnoza sa Borislavom Višnjićem tražiće odgovore na ključna pitanja od kojih zavisi dalji razvoj Crne Gore i regiona. Glavne teme koje će biti otvarane u emisiji su implikacije koje ključna dešavanja u međunarodnoj politici imaju na Crnu Goru i region. Takođe, bavićemo se i ključnim ekonomskim projektima koji bi doveli do bržeg razvoja naših zemalja ali i koliko na sve procese i neophodne reforme utiče korupcija.
Bivši ministar spoljnih poslova Goran Svilanović rekao je u emisiji GrađaNIN, govoreći o trenutnoj situaciji u društvu, da smo svi zaglavljeni u političkoj situaciji, za koju je ocenio da je komplikovana.
Zemljotres jačine 4,9 po Rihterovoj skali dogodio se u Jonskom moru, u blizini grčkog ostrva Zakintos, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U profesiji u kojoj dominiraju muškarci, instruktorka vožnje Ljiljana Mihajlović već 35 godina gradi svoj put. Podučava buduće vozače u Podgorici, u istoj auto-školi u kojoj je naučila da vozi. Uskoro bi mogla da ode u penziju, a želja joj je da i tada uči mlade o značaju bezbedne vožnje.
U domu za stare u selu Arto u opštini Sevnica u Sloveniji tokom protekle noći je izbio požar, pri čemu je jedan korisnik doma smrtno stradao, javlja RTV Slovenija.
Crnogorska policija saopštila je da je u Rožajama uhapšena D. H. (27) iz Srbije, koja ima stalno boravište u Beranama, zbog sumnje da je izvršila krivično delo trgovina ljudima.
Pripremaju li Amerikanci podelu BiH i ukidanje Kancelarije visokog predstavnika? Zašto smatra da je za Dodikovo pojavljivanje u Sudu BiH zaslužna tajna diplomacija?
Situacija na požarištu kod Trebinja za sada je stabilna. Na padinama Leotara i dalje gori, ali mnogo manjim intenzitetom. Trenutno je aktivan požar ka selu Jasen. Pod kontrolom je, i za sada, naseljeno područje nije ugroženo, piše RTRS.
U najnovijem izveštaju Federalne obaveštajne službe Švajcarske za 2025. godinu o bezbednosnim pretnjama u Evropi, napad na policijsku stanicu u Bosanskoj Krupi, prilikom čega je teško ranjen jedan, a ubijen drugi policajac, karakteriše kao teroristički čin.
U Memorijalnom centru u Potočarima završeno je obeležavanje 30, godišnjice od zločina nad Bošnjacima u Srebrenici tokom građanskog rata u Bosni i Hercegovini.
Gost Stava regiona iz Podgorice je poslanik Demokratske Crne Gore i predsednik Odbora za međunarodne odnose i iseljenike u Skupštini Crne Gore Duško Stijepović.
U Memorijalnom centru Potočari obeležava se 30 godina od zločina u Srebrenici. U Memorijalnom centru sahranjeno je više od 6.700 žrtava, a za najmanje 1.200 osoba i dalje se traga.
Komentari (0)