Kvalifikacije za Ligu šampiona: Poraz Crvene zvezde u Norveškoj

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od norveškog Bode Glimta rezultatom 2:1 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Izvor: Tanjug   |

20.08.2024. 22:58

Tanjug/Mats Torbergsen/NTB Scanpix via AP

Golove su postigli Oden Bjertfut u 52. i Isak Mata u 62. minutu, a za Zvezdu "rezervista" Ognjen Mimović u 75. minutu.

U prvom poluvremenu Fredrik Ševold je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara u 37. minutu pogodio prečku, dok je sedam minuta kasnije poništen pogodak Šerifa Ndiajea zbog ofsajda.

U nastavku posle samo pet minuta igre veliku priliku za Norvežane propustio je Jens Peter Hauge, da bi već u sledećem napadu defanzivac Bjertuft iskoristio grešku crveno-belih i glavom savladao Marka Ilića, koji je zakasnio da interveniše.

Zvezda je posle primljenog gola krenula nešto ofanzivnije, ali je posle odličnog kontranapada u 62. minutu Isak Mata je pogodio pod prečku Ilićevog gola.

Revanš meč igra se na Marakani u sredu, 28. avgusta od 21 sat.