Katastrofa Zvezde, Monak postigao i četvrti gol

Crvena zvezda gubi rezultatom 4:1 u meču trećeg kola Lige šampiona protiv Monaka.

Izvor: Tanjug   |

22.10.2024. 18:47 >> 20:19

Takumi Minamino dao je četvrti gol Crvenoj zvezdi u 70. minutu.

Prethodno je strelac za Monako bio Vilfred Singo, koji je postigao gol u 54. minutu. Dva minuta kasnije, činilo se da su fudbaleri Monaka postiglo još jedan gol, ali je on poništen.

Najpre je Monako prvu veliku priliku imao već u 4. minutu, kada je Ben Segir, potpuno zaboravljen od defanzivaca Zvezde, prebacio čitav gol sa nekoliko metara.

Brzo potom, Zvezda je ostala bez Bruna Duartea koji se sam povredio, pa je umesto njega ušao Dalsio, a Olajinka je desetak sekundi pre te situacije glavom posle kornera zapretio Monaku.

Denis Zakarija je u 10. minutu bio u novoj velikoj šansi pred golom gostiju - loptu ubačenu iz ugla udario je ramenom, a želeo je glavom, i poslao je pored stative.

Monako je u 21. minutu materijalizovao terensku inicijativu, Minamino je iskoristio loše postavljenu ofsajd zamku gostiju i sa mnogo rutine, u situaciji "jedan na jedan" sa Markom Ilićem, savladao golmana Zvezde.

Beograđani su izjednačili samo šest minuta kasnije - strelac je bio Šerif Endiaj iz penala.

Napadač Zvezde je nedugo pre gola iznudio najstrožu kaznu.

Taman kada je isticao poslednji minut prvog poluvremena, Zvezda je primila drugi gol.

Brel Embolo je savladao Ilića posle loše reakcije odbrane crveno-belih, udarcem po zemlji.

Monako je tako materijalizovao bolju igru u prvom poluvremenu.

Meč sudi nemački arbitar Tobijas Štiler. Monako je u prethodna dva kola osvojio četiri boda, Zvezda je bez boda.

Fudbaleri Crvene zvezde imaju na utakmici protiv Monaka u trećem kolu Lige šampiona podršku blizu 2.000 navijača.

Navijači crveno-belih stigli su, osim iz Srbije, iz obližnjih zemalja, a mnogi od njih bili su u Nici.