Od 1. novembra 106 blagajni EPS prestaju sa radom, plaćanje struje preko nove aplikacije
Od 1. novembra 106 blagajni EPS prestaje sa radom, a građani će od 1. februara sledeće godine moći da plaćaju račune samo na blagajnama u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Kraljevu.
To znači da se računi za struju više neće moći da se plaćaju bez provizije na blagajnama Elektroprivrede Srbije. Provizije neće biti samo za one koji plaćaju elektronski. Šalteri za reklamaciju i informacije će svakako ostati dostupni, prenosi Euronews.
Šalteri se, kako navode iz EPS, ukidaju zbog unapređenja poslovanja, digitalizacije i smanjenja troškova.
Dugi redovi ispred zgrade Elektrovojvodine, a u njima revoltirani građani drže u rukama visoke račune za struju. To je uobičajena slika kojoj danima svedoče Novosađani.
Od 1. novembra 106 blagajni EPS prestaje sa radom, a građani će do 1. februara sledeće godine moći da plaćaju račune samo na blagajnama u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu i Kraljevu.
Direktorka Direkcije za javne nabavke Jadranka Ristić rekla je za Euronews Srbija da je ova odluka bila sasvim očekivana, jer sve manji broj građana plaća račune za električnu energiju na našim blagajnama.
"Čak 87 odsto građana plaća račune za električnu energiju preko portala EPS uvid u Račun, preko poslovnih banaka, Pošte Srbije, a svega 13 odsto građana preko blagajni Elektroprivrede Srbije. Od 1. novembra počinje sukcesivno prestanak blagajničkog rada u poslovnicama EPS, a to znači da od tada do 31. januara naredne godine, na području cele Republike Srbije, radiće samo pet blagajni i to u pet najvećih gradova gde je zabeležen najveći broj transakcija. To su Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac i Kraljevo", rekla je ona.
Zaposleni će biti raspoređeni na druge poslove
Kako je objasnila, svi zaposleni koji rade na blagajnama već su obučeni i biće raspoređeni na druge poslove u cilju unapređenja odnosa s kupcima.
Na pitanje, kako će se od 1. novembra plaćati građani koji nisu iz ovih pet gradova, kaže da EPS svakog dana radi na na modernizaciji i unapređenju poslovnog sistema.
Plaćanje preko nove aplikacije EPS
Pre godinu dana, Elektroprivreda Srbije je ponudila svojim kupcima novi portal, novu mobilnu aplikaciju "EPS Uvid u račun", preko koje kupci mogu da preuzmu i odmah plate račun za električnu energiju.
"U ovom trenutku imamo preko 620.000 korisnika ove aplikacije. U narednih godinu dana, od 1. novembra 2024. godine do 31. oktobra 2025. godine, svi kupci koji plate račun za električnu energiju preko portala EPS Uvidu račun ostvariće popust od 30 dinara na narednom računu", rekla je Ristić.
Račun se može platiti u banci, pošti...
Građani koji se ne snalaze u informacionim tehnologijama platiće račun za električnu energiju na blagajnama banaka, poštanskim i ostalim platnim institucijama, kao što to čine i sa drugim računima.
"Banka Poštanska štedionica je ponudila znatno nižu proviziju i ona će iznositi 30 dinara, narednih šest meseci, počev od 1. novembra. Elektroprivreda Srbije nudi kupcima i dodatni popust od 50 dinara za elektronski račun. Znači, svi koji se izjasne da žele da dobijaju samo elektronski račun na svoje mail adrese dobiće dodatni popust od 50 dinara. Na taj način svi zajedno dajemo doprinos očuvanju životne sredine", zaključila je Ristić.
Tražite reč, pišite nam šta vas muči a mi ćemo Vam pomoći da rešite problem kroz razgovor sa ljudima koji su odgovorni i upućeni... Bićete u prilici da slušate i da pitate. Direktno i uživo. Pišite nam na mejl adresu trazimrec@newsmaxtv.rs
specijal
14:00
NAŠA PRIČA 1. DEO
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
specijal
15:00
PRESEK 2
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
15:30
NAŠA PRIČA 2. DEO
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
specijal
16:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
17:00
PROZORI BALKANA
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
Mlađa ženska osoba, državljanka Srbije, poginula je u Budvi kada se odvezala sa sajle tokom parasejlinga i sa više od 50 metara pala u vodu, prenose crnogorski mediji.
Ne treba ići odmah na rušenje, jer rušiti je lako, a graditi teško, kaže za Newsmax Balkans građevinski inženjer Danijel Dašić, komentarišući najavljena uklanjanja nebezbednih gradilišta na kojima su radovi izvođeni u skladu sa građevinskim dozvolama pribavljenim pre 11. septembra 2009. godine.
I pre sastanka predstavnika studenata i Univerziteta u Beogradu koji je najavljen za četvrtak, velika previranja dešavaju se na fakultetima. Ukupno je pet visokoškolskih ustanova u Beogradu čiji su profesori glasali većinski za početak nadoknade nastave, čemu se studenti u blokadi protive.
Stevica Deđanski iz Centra za razvoj međunarodne saradnje smatra da bi gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić trebalo da siđe među građane i priča sa njima, dok je politički analitičar Ivan Miletić istakao da zakon mora da važi za sve, te da institucije treba zaista da rade svoj posao.
Električna pegla na paru robne marke ZILAN model ZLN2878GY povlači se sa tržišta Srbije, objavljeno je na sajtu Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine (NEPRO), a razlog je rizik od električnog udara.
Srbija, zahvaljujući odgovornoj ekonomskoj politici i viziji predsednika Aleksandra Vučića, beleži stabilan rast, jača fiskalnu stabilnost i nastavlja da bude pouzdan partner za investitore i međunarodne institucije, poručila je potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Nije dovoljno da imamo samo infrastrukturu i strane kompanije. One su dobre za stope rasta, ali Srbiji treba finalni proizvod, a ona ga danas nema. Ako to uporedimo sa bivšom Jugoslavijom, u tragičnom smo zaostatku, izjavio je za Newsmax Balkans ekonomista Ljubodrag Savić.
Generalni direktor Telekom Srbija Vladimir Lučić izjavio je za Newsmax Balkans da će do 2027. godine cela Srbija biti pokrivena 5G signalom, ističući da će ovaj projekat, uz podršku američkih i evropskih partnera, značajno doprineti razvoju digitalne ekonomije u regionu.
Generalni direktor Telekom Srbija Vladimir Lučić rekao je u intervjuu za Newsmax Balkans da će naša televizija prerasti u Newsmax Europe, odnosno da je dogovoreno njeno proširenje na Centralnu i Istočnu Evropu.
Predsednik Aleksandar Vučić najavio je mogućnost povećanja minimalne zarade. Sa sadašnjih 457 evra, minimalna plata bi od januara naredne godine mogla da poraste na 550 evra. Deo povećanja realizovao bi se već u oktobru, kada bi najniža plata u Srbiji iznosila 500 evra.
Profitabilnost solarnih elektrana širom Evrope pala je na istorijski minimum, a najgori rezultati su zabeleženi u Španiji i Francuskoj, pokazuju objavljeni podaci Grupe Londonske berze (LSEG).
Prosečna bruto zarada obračunata za mart 2025. godine u Srbiji iznosila je 148.652 dinara, dok je prosečna neto zarada, bez poreza i doprinosa, bila 108.013 dinara, saopštio je Republički zavod za statistiku.
Komentari (0)