Lučić: Telekom Srbija jedna od metafora države, očekujemo da nam Priština izda treću licencu za rad
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je da očekuju, posle izbora u Prištini, da im izdaju treću licencu za rad na teritoriji AP Kosova i Metohije.
"Zbog toga smo pokrenuli diplomatsku inicijativu, i uspeli da se sastanemo sa predstavnicima ambasada EU, SAD I Velike Britanije u Prištini, jer želimo da izgradimo optičku i 5G mrežu na teritoriji naše južne pokrajine", istakao je Lučić u emisiji u emisiji Lice nacije RTV Pančevo.
Kako je istakao, Telekom Srbija je jedna od metafora države i potpuno je jasno da je glavni plan prištinske administracije da što više Srba iseli iz južne pokrajine, samim tim je i Telekom jedan od faktora koji im smeta.
"I prošlog avgusta su krenuli u akciju da nas ugase što jasno pokazuje njihov cilj. Mi smo ti koji smo prisutni u više od 30 hiljada domaćinstava u tom delu naže države", rekao je Lučić.
Generalni direktor "Telekom Srbija" Vladimir Lučić izrazio je očekivanje da će ta kompanija dobiti licencu za rad na teritoriji cele AP Kosovo i Metohija i naglasio da bi ignorisanje "Telekoma" od strane prištinskog regularnog tela predstavljalo opasan zakonski presedan koji nije viđen u Evropi.
Kompanija Telekom Srbija uspešno je emitovala međunarodne korporativne evroobveznice na berzi u Dablinu u vrednosti od 900 miliona dolara. Za evroobveznicama Telekoma vladalo je veliko interesovanje, što je pozitivno uticalo na smanjenje kamatne stope, čime su uslovi finansiranja dodatno poboljšani.
Govoreći o planovima i ciljevima, Lučić ističe da je Telekom prva kompanija iz Srbije koja je kotirana na evropskoj berzi, i dodaje da pokazatelji govore da će njena vrednost samo rasti u narednom periodu.
"Jedina smo kompanija koju pomaže i Evropska investiciona banka i Američka uvozno-izvozna banka, i jedini možemo da sprovedemo naprednu tehnologiju na Zapadnom Balkanu", kaže Lučić.
"Trudimo se da ostvarimo što bolji odnos sa evropskom i američkom administracijom. Imali smo dobre sastanke o budućem razvoju Telekom Srbije, želimo da se proširimo i na američko tržište. S obzirom na to da mi pokazujemo veliku transparentnost našeg poslovanja, razvoj naše kompanije u Zapadnom Balkanu je izuzetno pozitivan i za budući razvoj čitave digitalne ekonomije, što je i prepoznala Američka izvozna banka i njihova podrška nam puno znači oko poslovanja kada govorimo o Kosovu i Metohiji", rekao je on.
Podsetio je da je Telekom prva takva kompanija koja je potpisala ugovor sa Američkom izvoznom bankom.
"Toliko smo bili atraktivni i bankama koje su radile za nas a to su pre svega Bank of Amerika, a doći će i banka Paribas. Vas u tom trenutku testiraju kao ozbiljnu finansijsku instituciju. Kada ponudite korporativne obveznice na tržištu, morate da znate da li će neko biti zainteresovan da investira ili ne. Za prva dva sata imali smo ponude koje su prevazilazile cifru od dve milijarde dolara, a do prvih pet sati je stiglo do 5,5 milijardi", istakao je Lučić.
Kreditni rejting Srbije
Dobar kreditni rejting Srbije je dodatna podrška i našem kreditnom rejtingu, ističe Lučić.
"Započeli smo novu istoriju tržišnog kapitala jer smo pokazali firmama iz Srbije da je moguće obezbediti finansiranje projekata. Koristeći ono što je Srbija već prepoznala sa investiciono-kreditnim rejtingom dolazimo do zaključka da je ovo jedan odličan vid finansiranja", ističe Lučić.
Ulaganja u nove tehnologije, start ap kompanije osnov su našeg daljeg razvoja, kao i ulaganje u stručno usavršavanje mladih, dodao je.
"Drago mi je što smo dosta napredovali kada govorimo o produkciji, mi trenutno prodajemo naše serije na pet kontinenata i druga strana su digitalni servisi. Mislim da će projekat koji radimo sa start-apovima tek da se vidi u budućnosti koliko je ustvari značajan”, izjavio je Lučić.
Biti ili ne biti, pitanje je sad. Januarski ispitni rok je odložen na većini fakulteta u Srbiji, a šta će biti sa početkom drugog polugodišta u srednjim i osnovnim školama? Vlada kaže - u ponedeljak su svi u klupama, a šta kažu prosvetari, roditelji i maturanti?
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) u Novom Sadu uhapsili su A. V. (2004) iz Temerina, zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo izazivanje opšte opasnosti, saopštila je Policijska uprava Novi Sad.
Na sednici Vlade Srbije usvojen je predlog zakona o podršci mladima za kupovinu prve nekretnine, koji je od izuzetne važnosti za budućnost naših mladih i koji će odmah biti poslat u skupštinsku proceduru, izjavio je prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Kako da ostanemo interesantni stranim investitorima i da li će dinar izdržati potrese na tržištu? Hoće li sankcije kompaniji NIS uticati na celokupnu srpsku ekonomiju i šta država planira da održi privredni rast? Odgovore tražimo od ekonomiste Nebojše Savića, profesora FEFA fakulteta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su započeti razgovori sa američkom Kancelarijom za kontrolu strane imovine, da će biti nastavljeni u četvrtak i poručio da Srbija neće učestvovati u otimanju ruske imovine i nacionalizovati Naftnu industriju Srbije, iako ima pravo da to uradi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić imaće brojne konsultacije i sastanke o funkcionisanju NIS nakon što su SAD uvele sankcije toj kompaniji i dobro je da se razgovara i sa američkom i ruskom stranom, rekao je za Newsmax Balkans urednik spoljne politike u nedeljniku NIN Nenad Zafirović.
Beogradska berza donela je Odluku o privremenoj obustavi trgovanja akcijama Naftne industrije Srbije na prajm listingu (Prime Listing - NIS a.d, Novi Sad - NIS).
Ruska Federacija je u stalnom kontaktu sa Srbijom i zatražila je hitne konsultacije u vezi sa situacijom nakon američkih sankcija Naftnoj industriji Srbije, kojima se traži povlačenje ruskog kapitala iz NIS, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović predsedavala je u Vladi Srbije prvim sastankom Radne grupe za praćenje aktivnosti Ministarstva finansija SAD, Kancelarije za kontrolu strane imovine, u vezi sa potencijalnnim uvođenjem sankcija Naftnoj industriji Srbije.
Komentari (0)