Direktor Prve ekonomske: Onlajn nastava najblaži način da se prevaziđu problemi u školama

Član Upravnog odbora Društva direktora škola Srbije Milibor Saković izjavio je FoNetu da je onlajn nastava "najblaži način" da se prevaziđu problemi u školama u kojima postoji podeljenost kolektiva ili su u toku učeničke blokade.

Izvor: FoNet   |  

10.04.2025. 09:28

Direktor Prve ekonomske: Onlajn nastava najblaži način da se prevaziđu problemi u školama

"Za sve koji bi hteli da idu na nastavu, to je najblaži način da se krene sa radom", rekao je Saković i dodao da je Ministarstvo prosvete dalo školama mogućnost da organizuju onlajn nastavu, uz prethodno obeveštenje Školskoj upravi.

On podseća da maturanti gimnazija treba da se raspuste 23. maja, a maturanti četvorogodišnjih srednjih stručnih škola 30. maja.

"Ako je učenik odsustvovao sa više od trećine nastave, a nije pokazao znanje za pozitivnu ocenu, zakon predviđa upućivanje na razredni ispit i to za svaki predmet pojedinačno", dodao je Saković.

Posle završetka školske godine organizuju se odeljenska veća, koja zakuljučuju ocene i upućuju na razredne ispite. 

"Maturanti imaju pravo i u junskom roku da izađu na maturske ispite, čak i ako su upućeni na razredni ispit. Zato se posle odeljenskih veća ostavlja nekoliko dana za polaganje razrednih ispita. Ako đak položi razredni ispit, onda može da izađe na maturski ispit. Ako ne položi razredni, upućuje se na popravni  ispit", objasnio je Saković.

On ističe i odgovornost roditelja, jer su oni ti koji pravdaju časove. 

"Neka razmisle i oni u celoj priči", poručio je Saković. 

Saković je i direktor Prve ekonomske škole u Beogradu, u kojoj je, kako navodi, nastava normalizovana početkom marta.

"Svi nastavnici drže časove od 45 minuta i svi dolaze na nastavu. Mora da se deluje, ne može da se sedi skrštenih ruku i pusti da voda nosi. Ja sam držao roditeljske sastanke sa svakim odeljenjem pojedinačno", naveo je Saković.

Preuzmite Newsmax Balkans aplikaciju:

Komentari (0)