Na suđenju Belivuku ispitan osumnjičeni za ubistvo Nikole Stankovića
U Specijalnom sudu u Beogradu je ispitivanjem svedoka nastavljeno suđenje Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću, njihovim suprugama i ostalim optuženim da su novcem stečenim od kriminalnih delatnosti kupovali luksuzne automobile, stanove i pokretne stvari.
Na suđenju je ispitano nekoliko svedoka među kojima i Aleksa Nijemčević, koji se nalazi u pritvoru zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Nikole Stankovića 21. decembra prošle godine u Kaluđerici.
Nijemčević je rekao da je on bio obezbeđenje Belivuku i Miljkoviću do njihovog hapšenja, kao i da je automobil "škoda kodiak" koji je oduzet prilikom hapšenja, njegov.
On je rekao da je zamolio Vladimira Greka tada da mu pomogne oko kupovine automobila, a kada su se sastali sa prodavcem, Nijemčević je, kako je rekao, i kupio automobil.
Svedok je rekao da se bavi poslovima obezbeđenja, kao i da se često dešavalo da taj automobil ostavi kod Miljkovića i Belivuka u dvorištu i da krenu njihovim automobilima.
Izjavio je i da su njegovi prijatelji vozili taj automobil, ali da ne može da se seti da li ga je nekad vozio Miljković.
Saslušan je još jedan svedok i veštak. U sudnici je ispitan i advokat Nikola Ristović koji je branio Belivuka i Miljkovića u ranijoj fazi postupka koji se protiv njih vodi za najteža krivična dela među kojima je i sedam ubistava.
Ristović je naveo da je pomogao Belivukovoj tašti, optuženoj Snežani Đorđević da kupi stan na Zvezdari kao i da je prodao Miljkoviću blindirani automobil, koji je od optuženog i oduzet prilikom hapšenja.
Ispitivanjem veštaka u Specijalnom sudu u Beogradu je nastavljeno suđenje grupi Veljka Belivuka, čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nošenje i držanje oružja, otmice i silovanje.
U Specijalnom sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje grupi Veljka Belivuka čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, tegovinu drogom, nošenje i držanje oružja, otmice i silovanje. Ispitani su veštaci DNK koji su potvrdili čiji su DNK tragovi pronađeni u pretresenim prostorijama i na oružju.
Postupajući tužilac je zatim predočio poruku koju je Bojana Belivuk poslala Ristoviću da ne prihvata ništa više na svoje ime i da će da se odrekne svega u detetovo ime jer ne želi da je uhapse, na šta je Ristović odgovorio da je komunikacija sa klijentom zaštićena advokatskom tajnom i da se Bojana Belivuk verovatno šalila jer ne vidi razlog zašto bi nju uhapsili.
Ristović je izjavio da Miljkovića poznaje od 2017. kada je bio jedan od branilaca u postupku protiv Belivuka, Miljkovića i Mirka Kojića, optuženih za ubistvo Vlastimira Miloševića poznatije kao "ubistvo na šinama", za šta su na kraju svi oslobođeni.
On je naveo da se sa Miljkovićem dogovorio da mu proda blidirani "bmw" za 50.000 evra, odnosno duplo od cene koju je on platio (25.000 evra), i dodao da mu je 25.000 evra isplaćeno odmah dok drugu polovinu novca nikada nije dobio.
Odgovarajući na Miljkovićeva pitanja Ristović je rekao da mu je on novac za automobil verovatno predao na stadionu Partizana.
Miljković je rekao sa ostaje pri svoje izjave da on nije dao novac Ristoviću, već da je on (Ristović) dao punomoćje Belivuku i Miljkoviću da mogu automobil da voze.
Suđenje se nastavlja 27. juna.
Optužnicom su, pored Miljkovića i Belivuka, obuhvaćeni i Bojana Belivuk, Tanja Miljković, Filip Ivanovski, Marija Milutinov i Snežana Đorđević, zbog više krivičnih dela pranja novca za dela izvršena u periodu od 2015. do 2020. godine.
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Dušan Kozarev rekao je da su tvrdnje da 100.000 stranih radnika dolazi iz Gane u Srbiju netačne, odnosno "oblik manipulacije, zloupotrebe i rasizam koji na momente prelazi čak i elemente krivičnog dela".
U zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine, u Svilajncu je uhapšen Ljuljzim Haljilji.
Kako da prepoznamo lažnu novčanicu, odnosno falsifikat? Ako pitate zašto, razloga ima. Podaci Narodne banke Srbije (NBS) upućuju na to da je tokom prvih šest meseci ove godine otkriveno više od 950 novčanica falsifikovanih dinara i duplo više stranog novca, među kojima je najviše falsifikata evra.
Na ostrvu Rab u Hrvatskoj dogodila se nesreća u kojoj je nastradala devojčica (2) iz Nemačke. Nesreća se navodno dogodila kada je devojčica, spuštajući se niz tobogan, iskliznula iz ruku oca i pala s velike visine na betonsku podlogu.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije uhapsili su M. N. (41) i S. J. (24) tokom primopredaje određene količine kokaina i zaplenili 20 kilograma te droge na teritoriji Beograda.
Na predlog Višeg javnog tužilaštva u Kragujevcu sud je odredio do 30 dana pritvor M. J. (40) iz Valjeva, zbog sumnje da je 21. jula iz automatske puške u pravcu jedne kuće u Kragujevcu, potvrđeno je za Tanjug u tom tužilaštvu.
Zborovi građana i studenti u blokadi su se u Beogradu okupili na Savskom trgu gde je održan protest pod nazivom "Pravda spava - vi nećete", nakon čega su krenili u šetnju ka Sarajevskoj ulici gde navodno živi ministar zdravlja Zlatibor Lončar.
Ministar spoljnih poslova u Vladi Republike Srbije Marko Đurić i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković razgovarali su sa predstavnicima ambasada zemalja Kvinte.
Velike vrućine prouzrokuju probleme na elektroinstalacijama. Kvare se liftovi, pregrevaju elektrovodovi, nestaje struja. U Surčinu je čak došlo do eksplozije električnog bicikla. Zbog čega se to dešava?
U eri digitalizacije, kada su aplikacije za banke, državne usluge i komunikaciju postale sastavni deo svakodnevice, postavlja se pitanje koliko naši najstariji sugrađani uspevaju da se snađu u takvom okruženju.
Rok za prijavljivanje novih studenta za upis u prvom upisnom roku na fakultete ističe 23. jula, a najveće interesovanje budući brucoši Beogradskog univerziteta pokazali su za Fakultet organizacionih nauka, Ekonomski, Medicinski i Pravni fakultet.
Ministarstvo spoljnih poslova Sjedinjenih Američkih Država (Stejt department) navelo je da nema komentar na hapšenje zamenika direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Igora Popovića.
Komentari (0)