(FOTO) Vulin na prijemu koji je upriličio Putin, prethodno poručio: Nadam se da za Srbiju ima mesta u BRIKS
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin, koji kao lični izaslanik predsednika Aleksandra Vučića predvodi delegaciju Srbije na Samitu BRIKS u Kazanju, prisustvovao je zvaničnom prijemu koji je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin upriličio za učesnike i goste 16. BRIKS Samita.
Kako se navodi u saopštenju Vlade Srbije, pre početka prijema potpredsednik Vulin je razgovarao sa predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom, predsednikom Narodne Republike Kine Si Đinpingom, predsednikom Republike Belorusije Aleksandrom Lukašenkom, predsednikom Arapske Republike Egipat Abdel Fatah el-Sisijem i predsednikom Bolivarske Republike Venecuela Nikolasom Madurom.
Foto: Kancelarija za saradnju s medijima Vlade SrbijeAleksandar Vulin i Aleksandar Lukašenko
Prethodno je Vulin u sredu, u intervjuu za RIA Novosti, izjavio da se Srbija nada da će za nju biti mesta u BRIKS-u, koji nudi mnogo slobode i ne zahteva promenu političkog sistema ili pristupanje režimima sankcija.
"Prvi put možemo da biramo. Trebalo bi da naučimo da, na kraju krajeva, možemo da biramo. Ovo je za nas veoma važno. Veoma sam zainteresovan da saznam više o BRIKS-u i nadam se da će u njemu biti mesta za Srbiju", rekao je Vulin ruskoj agenciji na marginama samita.
Na Samit lidera BRIKS, u Kazanj su stigli lideri 36 zemalja. Za domaćina Vladimira Putina to je dokaz da izolacija Rusije nije uspela. Teme su politika i bezbednost, ekonomija i kulturno-humanitarna saradnja. Poslednja na spisku, ali ne najmanje važna tačka - status partnerskih država BRIKS.
Vulin je istakao da je predsednik Vučić veliki pristalica prijateljstva sa Rusijom i da se divi njenoj istoriji i kulturi.
Foto: Kancelarija za saradnju s medijima Vlade SrbijeAleksandar Vulin i Si Đinping
Pored Vulina, u delegaciji Republike Srbije su i ministar odbrane Bratislav Gašić, ministarka privrede Adrijana Mesarović i ministar bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje i oblast društvenog položaja crkve u zemlji i inostranstvu Nenad Popović.
Samit organizacije BRIKS održava se u ruskom gradu Kazanju od 22. oktobra do danas, a na njemu učestvuju predstavnici 36 zemalja, kao i šest međunarodnih organizacija.
Foto: Kancelarija za saradnju s medijima Vlade SrbijeAleksandar Vulin i Nikolas Maduro
Grupu BRIKS su 2006. godine osnovali Brazil, Rusija, Indija i Kina, a Južna Afrika joj se pridružila 2011. godine. Od 1. januara 2024. godine BRIKS-u su se kao punopravni članovi pridružili Egipat, Etiopija, Iran, Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati.
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
02:00
STAV DANA ( R )
Newsmax ne prenosi samo vesti – analiziramo, istražujemo i objašnjavamo kako aktuelna dešavanja utiču na naš život. Pridružite nam se!
specijal
02:30
PORTAL ( R )
Portal. Vaš prolaz u svet. Svakog radnog dana u 20h emisija koja objašnjava izbore, pregovore, sukobe i ratove. Otvorite portal i zakoračite izvan naših granica!
specijal
03:00
TRAŽIM REČ ( R )
Tražite reč, pišite nam šta vas muči a mi ćemo Vam pomoći da rešite problem kroz razgovor sa ljudima koji su odgovorni i upućeni... Bićete u prilici da slušate i da pitate. Direktno i uživo. Pišite nam na mejl adresu trazimrec@newsmaxtv.rs
specijal
04:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
05:00
NEWSMAX USA-TOP STORY ( R )
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
Zbor radnika Radio-televizije Srbije (RTS) zatražio je hitno reagovanje skupštinskog Odbora za kulturu i informisanje i raspisivanje konkursa za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Uoči praznika, potrošačka korpa je sve teža, ne zbog količine namirnica, već zbog njihovih cena. Na meti kritika su trgovci koji u prazničnoj potražnji vide šansu za dodatnu zaradu.
Prodaja novih hibridnih i električnih automobila u Srbiji je u porastu. Prošle godine, njihov broj činio je skoro trećinu svih prodatih automobila. Međutim, kada se radi o polovnim automobilima, hibridni i električni automobili čine tek nešto više od tri odsto od ukupnog broja prodatih polovnjaka.
U Srbiji će biti promenljivo i nestabilno uz smenu sunčanih perioda i oblačnosti, koja će uslovljavati kišu i pljuskove sa grmljavinom, češće posle podne i uveče.
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji, za Sintezu odhovara bivši predsednik Skupštine UN, Srđan Kerim.
Zbor radnika RTS izrazio je zabrinutost što im se, od početka blokade Javnog servisa, rukovodstvo RTS nije zvanično obratilo i što nemaju "nikakve instrukcije" na koji način mogu da ostvare "pravo na rad u ovoj kriznoj situaciji".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova isključili su iz saobraćaja N. K. (46) koji je, upravljajući vozilom "audi", u Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu izazvao saobraćajnu nezgodu.
Patrijarh srpski Porfirije uputio je saučešće povodom smrti pape Franje, ističući da je papa bio čovek koji je gradio mir i razumevanje među ljudima i narodima, sa posebnom željom da razvija saradnju sa pravoslavnim crkvama.
Kancelarija za Kosovo i Metohiju ocenila je, povodom hapšenja troje Srba na Kosovu, da "odlazeća vlast u Prištini povlači poslednje očajničke poteze nakon kojih će morati konačno da prizna poraz".
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji?
Konstitutivna sednica skupštine Kosova i Metohije prekinuta je po četvrti put, pošto je Samoopredeljenje Aljbina Kurtija zatražilo dodatno vreme kako se ne bi ponovilla situacija od 19. aprila, kada kandidat te stranke za predsednika skupštine Aljbuljena Hadžiju nije dobila dovoljan
Komentari (0)