Vučić: S Hilom se ne slažem o Kosovu, ali je moguć otvoren razgovor
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je moguće razgovarati otvoreno sa ambasadorom SAD Kristoferom Hilom a govorio je i o naoružanju Srbije i stranim investicijama.
Vučić je u Predsedništvu Srbnije izjavio da se ne slaže po svim pitanjima sa ambasadorom SAD u Beogradu Kristoferom Hilom, ali da je on čovek sa kojim je moguće razgovarati otvoreno.
"Da li smo sa njim saglasni po pitanju Kosova i Metohije, svakako da ne. Da li sam sa njim saglasan po mnogim pitanjima koja se tiču Republike Srpske, svakako da ne. Ali je to čovek sa kojim možete da razgovarate, otvoreno", rekao je Vučić, odgovarajući na pitanje da prokomentariše izjavu predsednika SSP-a Dragana Đilasa koji je Hila optužio da je svojom izjavom "da u protestima protiv litijuma vidi borbu protiv puta Srbije ka Zapadu" potvrdio glasine da je na platnom spisku Aleksandra Vučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je poteze i mere koje će država Srbija preduzeti povodom situacije na Kosovu i Metohiji, koji podrazumevaju povratak na staro (status Quo Ante) svega što je postignuto tokom dijaloga Beograda i Prištine.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je u Zrenjaninu na svečanoj ceremoniji pokretanja serijske proizvodnje guma u kineskoj fabrici Linglong da je to ubedljivo najveća grinfilnd investicija ikada u Srbiji, kao i da je već, u prvoj fazi, zaposleno 1.235 srpskih radnika.
Vučić je rekao je njemu, što se plaćanja tiče, nešto drugo zanimljivije.
"On (Đilas) je rekao, 'odgovaraće svi koji su uzeli između 200 evra i 200 miliona evra'. Sad će onaj koji se sam hvalio da je uzao 619 miliona evra, da hapsi mučenu sirotinju koja je uzela negde 200 ili 250 evra. Sve je u našoj zemlji inverzno. Najneodgovorniji ljudi se predstavljaju za najveće junake", rekao je Vučić.
Vučić je dodao i da opozicija ne želi njegovo prisustvo u Skupštini Srbije na sednici na kojoj će se raspravljati o litijumu, jer se boje da bi prošli ko "bosi po trnju", kao i svaki put kad se tamo pojavi.
"Jer lako je da udaraš u džak, ali kad džak počne da uzvraća, onda nije baš sasvim sve jedno", ocenio je Vučić.
Dobar paket naoružanja za Srbiju
Vučić je rekao da je Srbija već kupila rezervne delove za Rafale i da ćemo u okviru nabavke tih aviona imati i dobar paket naoružanja.
Predsednik je tako odgovorio na pitanje novinara da prokomentariše pojedine medijske natpise da Srbija nabavlja od Francuske samo avione bez naoružanja i da li ta nabavka podrazumeva i naoružanje, rezervne delove i obuku.
Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić
"U toku su naši završni pregovori, jer mi znamo šta možemo, a znamo šta ne, ali imaćemo veoma dobar paket naoružanja. Rezervne delove smo već kupili, logistiku kompletnu, od jakni, rukavica do svega drugog za naše pilote. Tako da, nemojte da brinete, sve će biti u najboljem redu. A kako se meni čini, najveća će muka da bude za rakete Meteor, za koje je pitanje da li će neko i da li ih uopšte ima, osim Francuza i Grka. Govorim o Rafal klubu. Ali i MICA rakete su izuzetne rakete. I da ne pričamo o svemu drugom", naveo je Vučić.
Istakao je da su takve natpise objavili antisrpski portali.
"Šta ćete, znate... Šta da kaže kada neko izgubi utakmicu, recimo deset razlike u košarci ili tri razlike u fudbalu? Uvek mora biti, sudija je kriv. Jeste, mi kupujemo 'kante', kupili smo 'kante' za koje smo dali 2,7 milijardi i nismo dogovorili ni obuku, niti smo dogovorili rezervne delove", dodao je Vučić.
Direktne strane investicije će ove godine premašiti 4,5 milijardi evra
Vučić je rekao da je, na osnovu najnovijih analiza, za očekivati da nivo stranih direktnih investicija ove godine premaši cifru od 4,5 milijardi evra.
"Dobili smo i za prvu dekadu septembra analizu stranih direktnih investicija. (Guvernerka) Jorgovanka Tabaković mi je poslala upravo pred ovu konferenciju za novinare da smo za 12,3 odsto ispred prošle godine, što znači da je za očekivati da imamo više od 4,5 milijardi evra stranih direktnih investicija", rekao je Vučić obraćajući se građanima.
Naglasio je da strane investicije guraju napred razvoj Srbije.
"Ponosan sam i na to što smo otvorili danas u Zrenjaninu fabriku Linglonga - grad u gradu", rekao je Vučić.
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
02:00
STAV DANA ( R )
Newsmax ne prenosi samo vesti – analiziramo, istražujemo i objašnjavamo kako aktuelna dešavanja utiču na naš život. Pridružite nam se!
specijal
02:30
PORTAL ( R )
Portal. Vaš prolaz u svet. Svakog radnog dana u 20h emisija koja objašnjava izbore, pregovore, sukobe i ratove. Otvorite portal i zakoračite izvan naših granica!
specijal
03:00
TRAŽIM REČ ( R )
Tražite reč, pišite nam šta vas muči a mi ćemo Vam pomoći da rešite problem kroz razgovor sa ljudima koji su odgovorni i upućeni... Bićete u prilici da slušate i da pitate. Direktno i uživo. Pišite nam na mejl adresu trazimrec@newsmaxtv.rs
specijal
04:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
05:00
NEWSMAX USA-TOP STORY ( R )
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
Osnivač i vlasnik Newsmaxa Kristofer Rudi istakao je, tokom posete Beogradu, da je impresioniran onim što je Newsmax Balkans za kratko vreme postigao. Rudi, koji je blizak saradnik predsednika SAD Donalda Trampa, poručio je i da su ljudima u demokratiji potrebne tačne informacije da donesu odluke.
Pregovori delegacija Sjedinjenih Američkih Država i Kine o carinama nastavljeni su u Ženevi. Gost emisije „Presek“, analitičar Emil Zoronjić, objašnjava zašto je za Srbiju bitan dogovor velikih sila oko tarifa, kao i kakvi će biti budući ekonomski odnosi SAD i Kine.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu, uhapsili su B. R. (38) iz Kragujevca, zbog sumnje da je nožem ubio svoju bivšu suprugu B. S. (41).
Vlajko Kaurin, koji je u logor Jasenovac dospeo sa šest i po godina, govorio je za Newsmax Balkans o zločinima kojima je svedočio i ispričao kako je to odrastati i živeti sa tako traumatičnim iskustvom.
Na jugozapadu, jugu i istoku Srbije očekuje se niska oblačnost, a ponegde i pojava magle, dok će u ostalim oblastima biti vedro i hladno sa lokalnom pojavom slabog prizemnog mraza, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Premijer pokrajine Bajern Markus Zeder, u čuvenoj kraljevskoj rezidens palati u centru Minhena, uručio je svečana priznanja i ordenje građanima pokrajine koji su proteklih godina svojim nesebičnim, hrabrim i ličnim angažovanjem spasavali ljudske živote. Među njima je i naš građanin Nenad Bošković.
U Srbiji sa nekom retkom bolešću živi, prema najnovijim procenama stručnjaka, između 350.000 i 400.000 građana, koji se svakodnevno suočavaju sa različitim poteškoćama, od kasne dijagnostike, preko izražene diskriminacije, do prevelike birokratije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" predsednika Evropskog saveta Antonija Koštu, koji je doputovao u posetu Srbiji.
Femicid koji se dogodio u Kragujevcu osmi je po redu u Srbiji od početka godine. Programska direktorka Femplaca Kosana Beker istakla je da se o ovakvim slučajevima priča samo kada se dese, a da žene u suštini nemaju poverenja da prijave nasilje kako bi dobile adekvatnu zaštitu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu tokom vikenda su alkotestirali 428 vozača, od kojih je troje zadržano u službenim prostorijama zbog vožnje pod dejstvom alkohola, dok je jedan vozač zadržan zbog vožnje pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Srbija je među zemljama sa najnižim udelom visokoobrazovanih građana u Evropi, pokazali su najnoviji podaci Eurostata. U populaciji od 25 do 74 godine, manje od 25 odsto građana ima završeno tercijarno obrazovanje. Irska prednjači sa najvišim udelom, dok su iza Srbije ostale samo Italija i Rumunija.
Komentari (0)