Partizan poražen od Reala u drugom kolu Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Reala u Madridu rezultatom 93:86 u drugom kolu nove sezone Evrolige.

Autor:

Newsmax Balkans

|

10.10.2024. 22:39

Crno-beli igrali su egal u prvoj četvrtini, koju su, uprkos šest trojki, završili rezultatom 24:24.

Real je potom poveo, a poluvreme je završeno rezultatom 50:47. Vođstvo su košarkaši Reala zadržali i na kraju treće četvrtine.

Real je prelomio utakmicu u svoju korist početkom poslednje četvrtine serijom 15:0. Tada su Madriđani poveli 83:67 i do kraja, sa puno kontrole, održali prednost.

Najbolji igrač u timu Reala bio je Serž Ibaka sa 15 poena, sedam skokova i tri asistencije. Džanan Musa je ubacio 12 poena, koliko i Ksavijer Ratan-Mejs.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Karlik Džons sa 15 poena, Sterling Braun i Vanja Marinković su dali po 12, dok su Tajrik Džons i Frenk Nilikina utakmicu završili sa po 11 poena.

Podsetimo, u prvom kolu Partizan je poražen od Baskonije. Realu je ovo prva pobeda u Evroligi, nakon poraza od Bajerna u Minhenu.