Partizan srušio Bajern pred krcatim tribinama "Beogradske arene"

Košarkaši Partizana pobedili su minhenski Bajern pred krcatim tribinama "Beogradske arene" u okviru trećeg kola Evrolige, rezultatom 86:78.

Autor:

Newsmax Balkans

|

15.10.2024. 22:46

Bio je ovo prvi trijumf ekipe Željka Obradovića posle dva poraza u uvodna dva kola elitnog evropskog takmičenja.

Crno-beli su već u uvodnim minutima meča najavili pobedu, pogodili su šest trojki iz sedam šuteva u prvoj četvrtini utakmice u kojoj su stekli prednost od 24:15.

Redom su tada pogađali Sterling Braun, Isak Bonga, Ife Lundberg i Frenk Nilikina i doneli crno-belima prvo opipljivije vođstvo na utakmici.

Ekipa Željka Obradovića je na vrhuncu pomenutog naleta vodila rezultatom 24:11.

U nastavku meča, najveća pretnja gostiju bio je prilazak na osam poena, potom i na šest u poslednjoj deonici, ali su crno-beli odbili oba najjača udara nemačkog tima.

Najubedljivija prednost Beograđana na utakmici iznosila je 22 poena.

Najefikasniji kod pobednika bio je Sterling Braun sa 22 poena, Karlik Džons je ubacio 14, Frank Nilikina i Isak Bonga su postigli po 13, koliko je upisao i Tajrik Džons.