Het-trik Luke Ilića i dva gola Kataija: Zvezda lako savladala Radnički pred Monako

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su niški Radnički 5:1 (3:0) u prvoj utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Autor:

Newsmax Balkans

|

18.10.2024. 18:00

Tanjug/Marko Đoković

Bila je ovo deveta uzastopna pobeda crveno-belih u domaćem šampionatu i dobra uvertira pred nadolazeći meč sa Monakom u utorak u okviru 3. kola Lige šampiona.

Ekipa Vladana Milojevića sa lakoćom je porazila Nišlije, već do poluvremena stekla nedostižnih 3:0 i potom sa puno kontrole odradila drugi deo meča.

Trostruki strelac za Zvezdu bio je Luka Ilić, koji je sve svoje golove postigao u prvom poluvremenu u kojem je takođe pogodio i stativu.

U nastavku, Beograđani su postigli još dva gola, oba su bila delo Aleksandra Kataija, u 58. i 60. minutu.

Katai je ušao sa klupe samo dva minuta pre nego što se upisao u strelce.

Iskusnom fudbaleru Zvezde to su bili 13. i 14. pogodak u karijeri protiv današnjeg rivala, ujedno se na večnoj listi klupskih strelaca izjednačio sa legendarnim Darkom Pančevim, a popeo se i na sam vrh najboljih golgetera u istoriji Superlige.

U 89. minutu, Radnički je uspeo da postigne gol. Strelac je bio Pavle Ivelja.