(FOTO) Novi pokušaj hapšenja predsednika Južne Koreje: Hiljade pristalica ispred njegove rezidencije
Južnokorejska policija ponovno pokušava da uhapsi opozvanog predsednika Jun Suk Jeola nakon neuspelog pokušaja ranije ovog meseca, javlja BBC. Sud je istražiteljima odobrio produženje prethodnog naloga.
Ispred Junove službene rezidencije okupilo se na hiljade njegovih pristalica, a raspoređeno je oko hiljadu policajaca, javlja reporter BBC iz Seula.
Južnokorejska novinska agencija Yonhap javila je da je došlo do nasilja.
"Istražitelji su pokušali nasilno ući u predsedničku palaču u fizičkom obračunu", kratko je objavio Yonhap, a prenela je francuska novinska agencija AFP.
Ne želi da dođe na suđenje
Junovi advokati, viđeni u raspravi s policijom, prethodno su se protivili angažovanju policije prilikom hapšenja, nazivajući to izdajom javnosti.
Suđenje za slučaj Junovog opoziva, koje će odlučiti hoće li predsednik biti smenjen s dužnosti ili ne, počelo je u ponedeljak, ali je završilo u roku od četiri minuta zbog njegovog odsustva.
Južnokorejski istražitelji nisu uspeli da izvrše nalog za hapšenje suspendovanog predsednika Jun Suk Jeola, saopštila je Kancelarija za istragu korupcije visoko rangiranih zvaničnika.
Opozvani predsednik Južne Koreje Jun Suk Jeol, koga je Skupština smenila u decembru 2024. godine, u poruci podrške svojim konzervativnim pristalicama naveo je da će se boriti do kraja protiv antidržavnih snaga.
Južnokorejski sud izdao je nalog za privođenje suspendovanog predsednika Jun Suk Jeola kome je u parlamentu izglasan impičment, nakon što je početkom meseca nakratko uveo ratno stanje.
Sledeće ročište zakazano je za četvrtak, a ako Jun Suk Jeol bude ponovno odsutan, suđenje će se nastaviti uz njegov advokatski tim koji će ga zastupati, rekao je vršilac dužnosti glavnog sudije Mun Hjung-bae.
180 dana do odluke o smeni
Sud u Južnoj Koreji izdao je nalog za hapšenje opozvanog predsednika Južne Koreje nakon što se oglušio na tri poziva kancelarije za istraživanje korupcije da dođe na ispitivanje, zbog čega je kancelarija potom podnela zahtev za njegovo hapšenje.
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
specijal
15:00
PRESEK 2
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
15:30
NAŠA PRIČA 2. DEO
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
specijal
16:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
17:00
PROZORI BALKANA
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
17:30
STAV REGIONA SARAJEVO
Teme koje su u fokusu javnosti iz više uglova. Sučeljavamo mišljenja, a aktuelne goste pitamo sve što zanima građane.
Zbor radnika Radio-televizije Srbije (RTS) zatražio je hitno reagovanje skupštinskog Odbora za kulturu i informisanje i raspisivanje konkursa za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji, za Sintezu odhovara bivši predsednik Skupštine UN, Srđan Kerim.
Uoči praznika, potrošačka korpa je sve teža, ne zbog količine namirnica, već zbog njihovih cena. Na meti kritika su trgovci koji u prazničnoj potražnji vide šansu za dodatnu zaradu.
Ministar spoljnih poslova Francuske Žan-Noel Baro izjavio je danas da su evropske zemlje prošle nedelje obavestile Vašington o elementima koji su za njih neprihvatljivi u pregovorima u vezi sa mogućim mirovnim sporazumom između Ukrajine i Rusije.
Telo pape Franje je izloženo u kapeli u kući Santa Marta, gde je živeo tokom 12 godina, koliko je bio na čelu Rimokatoličke crkve. Sahrana će biti održana u subotu, 26. aprila u 10 sati po lokalnom vremenu.
Američki univerzitet Harvard tužio je administraciju predsednika SAD Donalda Trampa zbog pretnji da će ukinuti milijarde dolara finansiranja te visokoobrazovne institucije.
Amerikanac Patrik Kruzijus izjasnio se krivim pred okružnim sudom u Teksasu za ubistvo 23 osobe u rasističkom napadu 2019. godine u prodavnici Volmart u gradu El Pasu, koji se nalazi u blizini meksičke granice.
Papa Franja je u testamentu, sačinjenom 29. juna 2022. godine, ostavio zavet da njegovo poslednje počivalište bude bazilika Svete Marije Velike, objavljeno je u Vatikanu.
Papa Franja je preminuo usled moždanog udara i srčane insuficijencije, naveo je direktor Uprave za zdravlje i higijenu Vatikana Andrea Arkanđeli u potvrdi o uzroku papine smrti.
Velika Britanija je spremna da poveća proizvodnju oružja kako bi smanjila oslanjanje na uvoz iz Sjedinjenih Američkih Država i Francuske zbog toga što primer Ukrajine pokazuje da je potrebno imati domaći lanac snabdevanja oružjem, izjavio je britanski ministar odbrane Džon Hili.
Komentari (0)