Petković: Na jesen nova pomoć od 20.000 dinara za još 5.000 Srba na Kosovu i Metohiji
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković najavio je da će od jeseni još 5.000 Srba na Kosovu i Metohiji mesečno dobijati pomoć od države u iznosu od 20.000 dinara.
"Pored toga što smo početkom godine pomogli naš narod, a posebno smo obratili pažnju na socijalno najugroženije i svakog meseca izdvojili po 20.000 za 5.000 ljudi, od jeseni idemo sa još jednom takvom merom. Za još 5.000 ljudi na Kosovu i Metohiju ćemo obezbediti mesečna primanja od 20.000 dinara", rekao je Petković.
To, kako kaže, znači da na KiM neće biti Srbina koji nema neka primanja od svoje države.
Srbija povodom hapšenja pomoćnika direktora Kancelarije za KiM Igora Popovića treba da nastupi prekidanjem svih pregovora u Briselu do njegovog oslobađanja, a onda nametne kao prioritetne sve probleme koje srpska zajednica ima, a koji se decenijama ne rešavaju, uvereni su sagovornici Stava dana.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da nema nastavka dijaloga o normalizaciji odnosa sa Prištinom dok njegov zamenik Igor Popović, kom je određeno zadržavanje do 30 dana, ne bude oslobođen.
"To pokazuje da brinemo o našem narodu i moja poruka njima je da se strpe, da izdrže jer ovaj teror neće trajati večno. Ovaj zulum Aljbina Kurtija ima kraj i uz mirnu i mudru politiku i dovoljno strpljenja sa naše strane i odlučnom reakcijom prema Briselu i zapadu i drugim merama, probaćemo da izađemo iz ovoga", rekao je Petković za TV Informer.
On je dodao da upravo zbog stvari, poput hapšenja njegovog pomoćnika Igora Popovića, ni ne može mnogo konkretnije da govori o pomoći Kancelarije za Srbe na Kosovu.
"Jer, Kurti odmah šalje Kosovsku policiju, obračunava se sa našim ljudima, zaustavlja nam projekte… Ali, nikada više sredstava za naš narod nije izdvojeno nego upravo u vreme Aleksandra Vučića, da pomognemo našem narodu", rekao je Petković.
U Crnoj Gori prema posljednjim podacima boravi oko 130 hiljada turista. Turistički poslenici se žale da je posjeta slabija nego prošle godine, a nadležni očekuju više turista do kraja avgusta. Kakva su očekivanja, šta je urađeno na promociji destinacije i da li su turisti iz Srbije i dalje na vrhu u ukupnom broju, večeras pitamo gošću Stava regiona, Milenu Vujačić iz Nacionalne turističke organizacije Crne Gore.
specijal
20:00
NEWSMAX USA-TOP STORY
specijal
20:30
PROZORI BALKANA (R)
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
special
21:00
SINTEZA
Istoričar Mile Bjelajac u emisiji "Sinteza" osvetljava sudbinu Jugoslavije, tvrdeći da je njeno raspadanje bilo zacrtano još 1940. godine. Prema italijanskim beleškama o razgovoru sa Adolfom Hitlerom, Jugoslavija i Grčka nisu imale mesto u novom poretku Osovine, dok su nemački izvori zabeležili da Jugoslavija neće zadržati svoj oblik u Evropi posle rata. Plan za napad na Kraljevinu Jugoslaviju bio je spreman još u oktobru 1940. godine, dok je državni vrh o njemu bio obavešten početkom 1941.
specijal
22:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-NEWSMAX ORIGINALS
,,Newsmax Originals’’ je serijal koji donosi najvažnije priče i događaje iz savremene američke istorije, pružajući gledaocima jedinstven uvid u teme koje su oblikovale Sjedinjene Američke Države i njihov uticaj na svet.
dokumentarni
23:00
NEWSMAX USA-TOP STORY
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
Muškarac iz sela Obajgora kod Bajine Bašte usmrtio je u noći između nedelje i ponedeljka bivšu suprugu, a potom i sedmogodišnjeg sina, potvrđeno je za Newsmax Balkans iz Policijske uprave Užice.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su M. R. (75) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo ubistvo.
Posle požara koji se dogodio 6. jula, meštani su blokirali sve putne pravce koji vode ka deponiji Golo brdo kod Novog Pazara i na taj način onemogućili dalje odlaganje otpada iz nekoliko okolnih opština. Kažu da ne žele da im nesanitarna deponija više bude u okruženju.
Najavljene izmene pravilnika o izgledu policajaca u Srbiji pokrenule su raspravu o granici između ličnog izražavanja i profesionalnog identiteta. Ministarstvo unutrašnjih poslova formira radnu grupu, dok sindikat podržava promene, ali uz očuvanje ugleda i discipline službe.
Požari koji su početkom jula buktali na teritoriji Srbije napravili su ogromnu štetu. Dobrovoljno vatrogasno drštvo iz Stapara, blizu Sombora, upućeno je za vreme požara u 400 kilometara udaljeno Prokuplje. Dobrovoljni vatrogasac Milisav Galić podelio je za Newsmax Balkans iskustvo iz Prokuplja.
Korisnici mts postpejd tarifa - Omorika M i Soko od 22. jula kao deo paketa imaju roming internet saobraćaj, bez dodatnih troškova i bez posebne aktivacije, saopštila je kompanija Telekom Srbija.
Drugi krug glasanja za imena maskote EXPO 2027 Beograd zvanično je završen, a do sada je pristiglo gotovo 50.000 glasova, dok će na jesen biti proglašeni pobednici kada će se znati imena maskota.
Poreska uprava Srbije primila je 1.431 prijavu građana Niša, Pirota, Vranja, Leskovca i Prokuplja koji su u 2024. godini ostvarili dohodak veći od skoro 4,9 miliona dinara za 12 meseci. Po broju milionera Niš je četvrti u Srbiji i prijavljeno ih je 978, što je "pad" od 700 prijava u odnosu na 2023.
Kapitalni projekti, poput izložbe EXPO 2027, imaju višestruk značaj za razvoj Srbije, rekao je za Newsmax Balkans profesor Veljko Mijušković sa Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Otkrite deset činjenica koje govore o veličini, važnosti i dugoročnom značaju Specijalizovane izložbe EXPO 2027 Beograd – globalnog događaja kakav nikada do sada nije održan na prostoru Zapadnog Balkana.
Dečji plavi kačket Pepco Baby boy povučen je sa tržišta Srbije zbog rizika od gušenja, objavilo je Ministarstvo unutrašnje i spoljne trgovine na sajtu NEPRO putem koga distribuira informacije o opasnim proizvodima koji predstavljaju rizik po zdravlje i bezbednost potrošača.
Cene sezonskog voća ne prestaju da rastu. Građani su iznenađeni cenom trešanja, koje na nekim mestima koštaju i iznad 1.000 dinara, a zbog skupoće kajsija i bresaka mnoge domaćice odustaju od pravljenja džema. Zašto je domaće voće postalo luksuz?
Posle više od 13 godina od početka procesa vraćanja imovine vlasnicima kojima je oduzeta nakon Drugog svetskog rata, restitucija u Srbiji ulazi u završnu fazu. Direktor Agencije za restituciju Strahinja Sekulić govorio je u kom vremenskom periodu se očekuje kompletan završetak procesa restitucije.
Komentari (0)