Gubici Boinga dostigli šest milijardi dolara, četiri puta više nego prošle godine
Američki proizvođač aviona Boing saopštio da je u trećem ovogodišnjem tromesečju poslovao s gubitkom većim od šest milijardi dolara, uz višestruko veće minuse u sektorima komercijalnih aviona, vojne i svemirske opreme.
Prihod kompanije u trećem kvartalu iznosio je 17,84 milijarde dolara i bio je manji za jedan odsto nego u istom prošlogodišnjem periodu.
Treće tromesečje Boing je zaključio s neto gubitkom od 6,17 milijardi dolara, što je gotovo četiri puta više nego prošle godine.
U drugom ovogodišnjem kvartalu gubitak je bio 1,44 milijarde, a u prva tri ovogodišnja meseca 355 miliona dolara, prenosi Hina.
Boing prate problemi od početka godine
Od početka godine Boing je nagomilao gubitke od gotovo osam milijardi dolara, uz obustavu proizvodnje aviona tipa 737 MAX, 777 i 767, štrajk radnika i probleme u sektorima proizvodnje oružja i u svemirskom programu.
U sektoru poslovanja s komercijalnim avionima operativni gubitak je u trećem kvartalu uvećan na četiri milijarde dolara i bio je gotovo šest puta veći nego u istom periodu prošle godine.
Na aerodrom "Nikola Tesla" sleteo je novi avion u floti Er Srbije, Erbas A330-200 prvi od dva vazduhoplova, koji su kroz ugovor o dugoročnom lizingu iznajmljeni od kompanije Er Beldžum (Air Belgium).
Ivon Kinan-Vels, koja ne poseduje letačko iskustvo, prizemljila je avion nakon što je njen suprug, pilot Eliot Alper, doživeo srčani udar dok je upravljao letelicom na relaciji Las Vegas-Monterej u Kaliforniji, saopštila je Federalna vazduhoplovna uprava.
U sektoru vojne opreme, svemira i bezbednosti kompanija je poslovala s operativnim gubitkom od 2,38 milijardi dolara, dva i po puta većim nego lane.
Najavljen zaokret u poslovanju
Novi izvršni direktor Keli Ortberg najavio je zaokret u poslovanju, istakavši u pismu zaposlenima da moraju poboljšati rezultate u sektoru vojne opreme i u programima modela 737 MAX i 777 i stabilizovati kompaniju koja se našla na prekretnici nakon niza incidenata od početka godine.
Incidenti su se nadovezali na dve nesreće sviona 737 MAX u 2019. godini, u kojima je poginulo 346 putnika i članova posade.
Biti ili ne biti, pitanje je sad. Januarski ispitni rok je odložen na većini fakulteta u Srbiji, a šta će biti sa početkom drugog polugodišta u srednjim i osnovnim školama? Vlada kaže - u ponedeljak su svi u klupama, a šta kažu prosvetari, roditelji i maturanti?
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) u Novom Sadu uhapsili su A. V. (2004) iz Temerina, zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo izazivanje opšte opasnosti, saopštila je Policijska uprava Novi Sad.
Na sednici Vlade Srbije usvojen je predlog zakona o podršci mladima za kupovinu prve nekretnine, koji je od izuzetne važnosti za budućnost naših mladih i koji će odmah biti poslat u skupštinsku proceduru, izjavio je prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Kako da ostanemo interesantni stranim investitorima i da li će dinar izdržati potrese na tržištu? Hoće li sankcije kompaniji NIS uticati na celokupnu srpsku ekonomiju i šta država planira da održi privredni rast? Odgovore tražimo od ekonomiste Nebojše Savića, profesora FEFA fakulteta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su započeti razgovori sa američkom Kancelarijom za kontrolu strane imovine, da će biti nastavljeni u četvrtak i poručio da Srbija neće učestvovati u otimanju ruske imovine i nacionalizovati Naftnu industriju Srbije, iako ima pravo da to uradi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić imaće brojne konsultacije i sastanke o funkcionisanju NIS nakon što su SAD uvele sankcije toj kompaniji i dobro je da se razgovara i sa američkom i ruskom stranom, rekao je za Newsmax Balkans urednik spoljne politike u nedeljniku NIN Nenad Zafirović.
Beogradska berza donela je Odluku o privremenoj obustavi trgovanja akcijama Naftne industrije Srbije na prajm listingu (Prime Listing - NIS a.d, Novi Sad - NIS).
Ruska Federacija je u stalnom kontaktu sa Srbijom i zatražila je hitne konsultacije u vezi sa situacijom nakon američkih sankcija Naftnoj industriji Srbije, kojima se traži povlačenje ruskog kapitala iz NIS, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović predsedavala je u Vladi Srbije prvim sastankom Radne grupe za praćenje aktivnosti Ministarstva finansija SAD, Kancelarije za kontrolu strane imovine, u vezi sa potencijalnnim uvođenjem sankcija Naftnoj industriji Srbije.
Komentari (0)