Gubici Boinga dostigli šest milijardi dolara, četiri puta više nego prošle godine
Američki proizvođač aviona Boing saopštio da je u trećem ovogodišnjem tromesečju poslovao s gubitkom većim od šest milijardi dolara, uz višestruko veće minuse u sektorima komercijalnih aviona, vojne i svemirske opreme.
Prihod kompanije u trećem kvartalu iznosio je 17,84 milijarde dolara i bio je manji za jedan odsto nego u istom prošlogodišnjem periodu.
Treće tromesečje Boing je zaključio s neto gubitkom od 6,17 milijardi dolara, što je gotovo četiri puta više nego prošle godine.
U drugom ovogodišnjem kvartalu gubitak je bio 1,44 milijarde, a u prva tri ovogodišnja meseca 355 miliona dolara, prenosi Hina.
Boing prate problemi od početka godine
Od početka godine Boing je nagomilao gubitke od gotovo osam milijardi dolara, uz obustavu proizvodnje aviona tipa 737 MAX, 777 i 767, štrajk radnika i probleme u sektorima proizvodnje oružja i u svemirskom programu.
U sektoru poslovanja s komercijalnim avionima operativni gubitak je u trećem kvartalu uvećan na četiri milijarde dolara i bio je gotovo šest puta veći nego u istom periodu prošle godine.
Na aerodrom "Nikola Tesla" sleteo je novi avion u floti Er Srbije, Erbas A330-200 prvi od dva vazduhoplova, koji su kroz ugovor o dugoročnom lizingu iznajmljeni od kompanije Er Beldžum (Air Belgium).
Ivon Kinan-Vels, koja ne poseduje letačko iskustvo, prizemljila je avion nakon što je njen suprug, pilot Eliot Alper, doživeo srčani udar dok je upravljao letelicom na relaciji Las Vegas-Monterej u Kaliforniji, saopštila je Federalna vazduhoplovna uprava.
U sektoru vojne opreme, svemira i bezbednosti kompanija je poslovala s operativnim gubitkom od 2,38 milijardi dolara, dva i po puta većim nego lane.
Najavljen zaokret u poslovanju
Novi izvršni direktor Keli Ortberg najavio je zaokret u poslovanju, istakavši u pismu zaposlenima da moraju poboljšati rezultate u sektoru vojne opreme i u programima modela 737 MAX i 777 i stabilizovati kompaniju koja se našla na prekretnici nakon niza incidenata od početka godine.
Incidenti su se nadovezali na dve nesreće sviona 737 MAX u 2019. godini, u kojima je poginulo 346 putnika i članova posade.
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
18:00
INFORMATIVNA EMISIJA-PRESEK 3
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo i da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
U serijalu “Nova diplomatija: Ambasade na Balkanu,” ekskluzivni intervjui sa ambasadorima otkrivaju izazove i uloge savremene diplomatije.
dokumentarni
20:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-DEKADE-U SLUŽBI LAŽNIH VESTI
Serijal osvetljava ključne trenutke koji su ostavili dubok trag na generacije i nudi sveobuhvatan pogled na period socijalizma, kulturnog razvoja i političkih previranja.
dokumentarni
21:00
DIJAGNOZA
Gost emisije "Dijagnoza" je nekadašnji premijer Crne Gore i lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović. Poslanici će narednih dana ponovo odlučivati o Sporazumu s Emiratima u oblasti turizma i nekretnina jer predsednik države nije želeo da potpiše ratifikovani dokument. Abazović smatra da sve u Sporazumu "miriše" na korupciju, pogotovo, kako je naveo, što se u celom najavljenom poslu pojavljuje samo jedan potencijalni investitor. Nekadašnji premijer govorio je i o slučaju sinovca Andrije Mandića koji je osumnjičen da je u Podgorici pucao u dvojicu sugrađana kao i najavljenoj reviziji počasnog državljanstva kontroverznom biznismenu Naseru Ramaju kome je crnogorski pasoš dodelila Abazovićeva Vlada.
Filmovi « Zastava filma » obuhvataju teme koje su najvećim delom vezane za događaje u kojima je vojska, kroz motiv odbrane zemlje, požrtvovanosti i hrabrosti, simbol jedne države i njenog istorijskog nasleđa. U tom pogledu dokumentarni filmovi obrađuju kako događaje pre Drugog svetskog rata, tako najvećim delom one priče koji su vezani za posledice ratnih godina ili i za same životne sudbine onih koji su bili deo njih. Svojim izborom tema filmovi « Zastava filma » su ceo svoj serijal posvetili i istoriji Jugoslovenske narodne armije koju su činili građani na odsluženju vojnog roka, njihovim pričama i dogodovštinama, ali i onim temama koje su deo razvoja moderne srpske vojske, a posebno njenom zadatku odbrane državnih granica. Duga filmska tradicija « Zastave filma » tako doprinosi rasvetljavanju jedne od najvažnijih tema za opstanak jednog društva i otvara brojne teme i dileme vezane za uspon i očuvanje teritorijalnih vrednosti srpske države
Dve 22-godišnje devojke iz Lazarevca preminule su od povreda zadobijenih u sudaru putničkog i teretnog vozila u mestu Čepelica na magistralnom putu Bileća-Trebinje.
Sonja (57) i Marko Mirotić (69) iz Podgorice ispunili su svoj dugogodišnji san i pokazali da je sve moguće - ostvarili su se kao roditelji posle 22 godine borbe za potomstvo. Sonja je za Newsmax Balkans ispričala kako je izgledao put na kom nikada nisu izgubili nadu, veru i upornost.
Veliki požar zahvatio je područje u okolini sela Mečkovac, nadomak Vranja, a vatrena stihija, potpomognuta jakim vetrom i visokim temperaturama, opasno se približava kućama i poljoprivrednim imanjima.
U pucnjavi u Budvi koja se dogodila rano ujutru na Slovenskoj plaži ubijeni su otac i sin. Za dvostruko ubistvo osumnjičen je S. S. (65), brat i stric dvojice ubijenih, koji je uhapšen.
Predsednik Opštine Budva Nikola Jovanović proglasio je 29. jul za Dan žalosti u toj opštini zbog zločina na Slovenskoj plaži, kada je muškarac ubio svog brata i bratanca.
Tržište nekretnina u Srbiji i u 2025. godini zadržava tendenciju rasta, kako u broju prodatih nepokretnosti, tako i u ceni nekretnina, rekao je član Upravnog odbora Udruženja ''Klaster nekretnine'' Nebojša Rapaić i dodao da se kupci sve više opredeljuju za novogradnju.
Prosečna plata u Srbiji za maj iznosi 107.705 dinara, ali dok zvanični brojevi pokazuju rast, mnogi građani ne osećaju ekonomski boljitak u svakodnevnom životu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je tokom posete manastiru Tumane kod Golupca u braničevskoj eparhiji da će vernici kada bude završena brza saobraćajnica moći da stignu do tog manastira za samo sat i 20 minuta.
Isplata julske penzije korisnicima iz kategorije samostalnih delatnosti koji primanja dobijaju preko tekućih računa počeće 2. avgusta, a onima koji ta primanja dobijaju na kućnim adresama ili na šalterima pošta počeće 4. avgusta, objavio je Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO).
Broj registrovanih električnih vozila u Srbiji iznosi oko 5.000, rekao je konsultant za elektromobilnost Filip Mitrović i dodao da su glavni putni pravci u Srbiji u dovoljnoj meri već pokriveni elektropunjačima koji su neophodni za korišćenje vozila.
Nemački proizvođač automobila "Folksvagen" saopštio je da je imao štetu od 1,3 milijarde evra u prvoj polovini ove godine zbog američkih carina na uvoz koje je uveo američki predsednik Donald Tramp.
Borba poslodavaca sa nedostatkom niskokvalifikovanog i visokokvalifikovanog kadra je postala svakodnevna. Ugostiteljstvo, građevinski sektor, sektor transporta, medicina, tekstilna i hemijska industrija pate od hronične nestašice zaposlenih. S druge strane, nezaposlenost među mladima je visoka.
Vlasnik firme "Mikroelektronika" Nebojša Matić uspešno je uveo četvorodnevnu radnu nedelju bez smanjenja profita. Ključ, kaže, leži u automatizaciji, dnevnom autputu i postupnom skraćivanju radnog vremena.
Komentari (0)