"MUP je porodica humanih ljudi": Dačić uručio poklone deci poginulih i ranjenih policajaca
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić uručio je poklone deci poginulih i ranjenih policijskih službenika i čestitao im novogodišnje i božićne praznike, poručivši da će uvek imati oslonac i podršku Ministarstva unutrašnjih poslova.
"Zajedno delimo trenutke neizmerne zahvalnosti i poštovanja za mnoge pripadnike MUP koji su nesebično i hrabro služili našoj državi i narodu, koji su tom prilikom izgubili zdravlje, a mnogi od njih, nažalost, ono najveće i najvrednije – svoje živote", kazao je Dačić.
On je dodao se sve to deslilo da bismo danas mogli da živimo u miru, "u sigurnoj i bezbednoj zemlji, kakva je Srbija".
"Upravo se zbog toga zahvalnost koju im dugujemo ne može iskazati rečima“, rekao je Dačić i poručio da je MUP velika porodica koju čine humani i plemeniti ljudi.
"Hrabrost vaših roditelja mora da bude svetionik i inspiracija da i dalje ponosno koračate kroz život, vođeni neizmernom ljubavlju i snagom onih koji su se delima dokazali onda kada je to bilo najpotrebnije", kazao je Dačić.
Đorđe Đoković, sin poginulog policijskog službenika Duška, u ime porodica poginulih i teško ranjenih službenika MUP, zahvalio je Dačiću na podršci.
"Gubitak najmilijih ne može biti nadoknađen, ali vaša podrška, razumevanje i solidarnost nam pružaju snagu da idemo dalje. Neka se žrtva naših voljenih nikada ne zaboravi, a njihova hrabrost i posvećenost budu trajni podsetnik na to koliko je važan policijski posao u službi zaštite svih građana Srbije", rekao je Đoković.
Posle pucnjave na Savskom vencu, gde je navodno meta bio osuđivani navijač Partizana Nikola Vavić, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je šta se tačno dogodilo.
Tražite reč, pišite nam šta vas muči a mi ćemo Vam pomoći da rešite problem kroz razgovor sa ljudima koji su odgovorni i upućeni... Bićete u prilici da slušate i da pitate. Direktno i uživo. Pišite nam na mejl adresu trazimrec@newsmaxtv.rs
specijal
04:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-PROCES ( R )
Naš dokumentarni program otvara vrata u svet prošlosti, sadašnjosti i budućnosti Srbije i Balkana
Strogo poverljivo nudi dubinski prikaz jedne od najintrigantnijih faza regionalne istorije, pružajući uvid u prošlost koja i dalje ima snažan uticaj na savremeno društvo.
dokumentarni
06:00
PROZORI BALKANA ( R )
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
06:30
NEWSMAX USA-TOP STORY ( R )
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
specijal
07:00
TRAŽIM REČ ( R )
Ume li telo da pošalje poziv za pomoć? Umemo li da prepoznamo kvalitet u moru kozmetike? Šta nam telo poručuje – da je nega potreba ili smo u fazi preterivanja? Da li je trajna šminka prijatelj svake žene? Za emisiju „Tražim reč“ govore : Olgica Samoilović, pokretač prirodne kozmetičke linije „Hedera Vita“, edukator za trajnu šminku Nina Mišković i specijalista dermatovenerologije, estetske i laserske medicine dr Jasmina Kozarev.
Cene sezonskog voća ne prestaju da rastu. Građani su iznenađeni cenom trešanja, koje na nekim mestima koštaju i iznad 1.000 dinara, a zbog skupoće kajsija i bresaka mnoge domaćice odustaju od pravljenja džema. Zašto je domaće voće postalo luksuz?
Najavljene izmene pravilnika o izgledu policajaca u Srbiji pokrenule su raspravu o granici između ličnog izražavanja i profesionalnog identiteta. Ministarstvo unutrašnjih poslova formira radnu grupu, dok sindikat podržava promene, ali uz očuvanje ugleda i discipline službe.
Posle više od 13 godina od početka procesa vraćanja imovine vlasnicima kojima je oduzeta nakon Drugog svetskog rata, restitucija u Srbiji ulazi u završnu fazu. Direktor Agencije za restituciju Strahinja Sekulić govorio je u kom vremenskom periodu se očekuje kompletan završetak procesa restitucije.
Uobičajeni odlazak na pecanje pretvorio se u borbu za život jednog čoveka. Hrabrost Božidara Pantića i znanje Nikole Markovića stečeno tokom dvadesetogodišnje službe u Hitnoj pomoći bili su presudni za srećan ishod priče, koja je počela naizgled bezazlenom slikom u kojoj ribolovac stoji u reci.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će izbori biti raspisani u skladu sa zakonom, ne u trenutku kada bude odgovaralo nekoj političkoj partiji ili nečijim partikularnim interesima, već kad to bude odgovaralo državi Srbiji.
Posle požara koji se dogodio 6. jula, meštani su blokirali sve putne pravce koji vode ka deponiji Golo brdo kod Novog Pazara i na taj način onemogućili dalje odlaganje otpada iz nekoliko okolnih opština. Kažu da ne žele da im nesanitarna deponija više bude u okruženju.
Najavljene izmene pravilnika o izgledu policajaca u Srbiji pokrenule su raspravu o granici između ličnog izražavanja i profesionalnog identiteta. Ministarstvo unutrašnjih poslova formira radnu grupu, dok sindikat podržava promene, ali uz očuvanje ugleda i discipline službe.
Na petoj Evropskoj olimpijadi iz informatike za devojke (European Girls' Olympiad in Informatics – EGOI), reprezentativke Srbije osvojile su dve srebrne i jednu bronzanu medalju, saopštilo je Društvo matematičara Srbije.
Da bi dete progovorilo na vreme, potrebno je da bude adekvatno stimulisano od strane odraslih na tom ranom uzrastu i to od samog rođenja. Period progovaranja je kod mnoge dece pomeren na uzrast od dve do tri godine, kaže master logoped Marijana Mirković u razgovoru za Newsmax Balkans.
Osnovni sud privremenih institucija u Prištini odredio je meru pritvora u trajanju do 30 dana pomoćniku direktora Kancelarije za KiM Igoru Popović koji je u petak uhapšen na administrativnom prelazu Brnjak.
Opština Bajina Bašta dobija u okviru programa "Gradovi u fokusu" ove godine 33,3 miliona dinara za završnu fazu realizacije Doma ćirilice u objektu nekadašnje škole u Rači - prvog nacionalnog muzeja u Srbiji posvećenog ćirilici kao delu nematerijalne kulturne baštine.
Komentari (0)