Stručnjak iz oblasti odnosa sa EU: Ko je Maja Kovačević, prva dekanka u istoriji FPN
Redovna profesorka Fakulteta političkih nauka Maja Kovačević izabrana je za dekanku te visokoškolske ustanove, prvu ženu na toj funkciji u istoriji FPN.
Redovna profesorka Fakulteta političkih nauka Maja Kovačević izglasana je za dekanku ovog fakulteta, prvu ženu na ovom mestu u istoriji FPN, na sednici Nastavno-naučnog veća održanoj u četvrtak.
Njen protivkandidat bio je Darko Nadić, koji je obavljao funkciju vršioca dužnosti dekana.
Prema sajtu projekta koji vodi tim FPN, Kovačević je u periodu od 1995. do 2001. radila kao istraživač-saradnik u Institutu ekonomskih nauka u Beogradu, a 2001. bila je načelnik Odeljenja za Evropsku uniju u Ministarstvu za ekonomske odnose sa inostranstvom SR Jugoslavije.
U periodu od 2001. do 2002. bila je pomoćnica saveznog ministra Miroljuba Labusa u Ministarstvu za ekonomske odnose sa inostranstvom Savezne Republike Jugoslavije, potom od 2003. do 2004. šefica Kancelarije za pridruživanje Savezne Republike Jugoslavije/Srbije i Crne Gore Evropskoj uniji, da bi prešla na Fakultet političkih nauka gde je najpre obavljala poslove šefice biroa za međunarodnu saradnju i i bila projekt-menadžer.
Redovna profesorka Fakulteta političkih nauka dr Maja Kovačević izabrana je jednoglasno, glasovima 19 prisutnih članova Saveta, za dekanku Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu
Uprava Fakulteta političkih nauka saopštila je da policija ispituje okolnosti koje su dovele do izbora prof. dr Slaviše Orlovića za dekana na sednici Saveta održanoj u junu ove godine.
Kovačević predaje više predmeta iz oblasti evropskih studija: Evropske integracije – razvoj i problemi, EU kao globalni akter, Savremeni evropski odnosi, EU u savremenim međunarodnim odnosima, Pravo i politika upravljanja migracijama i azilom u EU.
Njen istraživački rad je usmeren na oblasti upravljanja Evropskom unijom, proširenja EU, odnosa zapadnog Balkana i EU, kao i diferencirane integracije. Objavila je više desetina radova i poglavlja u monografijama.
Njeni noviji radovi ohuhvataju monografiju Evropska diferencirana unija (2020), "The EU’s stability-democracy dilemma in the context of the problematic accession of the Western Balkan states", Journal of Contemporary European Studies, 2020 (koautorstvo sa Nikolasom Ros Smitom i Ninom Marković), kao i "EU’s Revised Enlargement Methodology: Emperor’s New Clothes As the New Iron Curtain Falls in Europe", International Problems 2022.
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
15:30
NAŠA PRIČA 2. DEO
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
specijal
16:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
17:00
PROZORI BALKANA
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
17:30
STAV REGIONA SARAJEVO
Teme koje su u fokusu javnosti iz više uglova. Sučeljavamo mišljenja, a aktuelne goste pitamo sve što zanima građane.
specijal
18:00
PRESEK 3
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
Beli dim iz dimnjaka Sikstinske kapele označio je da je Rimokatolička crkva ovog popodneva dobila novog papu. Reč je o američkom kardinalu Robertu Fransisu Prevostu, koji je uzeo ime Lav XIV
Evropski parlament usvojio je izveštaj o Srbiji izvestioca Tonina Picule. Za usvajanje rezolucije je glasalo 419 evroposlanika, 113 je bilo protiv, dok je 88 njih ostalo uzdržano.
Policija u Smederevu uhapsila je Z. G. (41) iz Osipaonice kod Smedereva zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Pravnica Jelena Krivokapić Nikolić, članica Romskog glasa za pravdu, rekla je da su napadači na porodicu Gaši pušteni na slobodu, navodeći da su žrtve napada uplašene jer dobijaju pretnje.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije Panče Toškovski potpisali su u Beogradu Sporazum o uspostavljanju zajedničkih kontrola na graničnim prelazima za međunarodni drumski saobraćaj, Preševo (RS) i Tabanovce (RSM).
Sindikat zaposlenih u Agenciji za bezbednost saobraćaja izrazio je duboko žaljenje i zabrinutost zbog hapšenja troje zaposlenih u toj agenciji zbog osnova sumnje da su izvršili više krivičnih dela.
Vučić u Moskvi, studenti trče ka Briselu. Vode li ti putevi ka izborima, kada i kako? Gost u prvom delu GrađaNIN-a je komentator Zoran Panović, a kodomaćin urednik u NIN-u, Milan Grujić.
U borskom rudniku "Jama" povređen je rudar N. G. (54) kada se na njega obrušila stenska masa dok je upravljao mašinom za okucavanje hodnika, rečeno je Tanjugu iz Ziđina.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu uhapšen je D. S. (40) zbog postojanja osnovane sumnje da je dana 6. maja izvršio krivično delo Nasilje u porodici na Novom Beogradu.
Potpredsednica Narodne Skupštine Marina Raguš smatra da je zahtev studenata za raspisivanje vanrednih izbora jasan znak da je tema promena vlasti u Srbiji, dok je samostalna poslanica Jelena Pavlović istakla da je to "iskonska potreba za elementarnom pravdom u društvu".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu uhapsili su R. K. (32) i V. H. (44), slovačke državljane, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela krađa i teška krađa.
U pasažu između zgrada u Ulici Palmira Toljatija na Novom Beogradu otpala je izolacija sa plafona, a povređenih nije bilo. Dan kasnije, mesto nezgode je obeleženo trakom i onemogućen je prolaz.
Komentari (0)