Na suđenju "vračarcima" svedočio otac ubijenog Lazara Vukićevića
U Specijalnom sudu u Beogradu u nastavku suđenja optuženim pripadnicima grupe "vračarci" svedočio je otac ubijenog Lazara Vukićevića, za čiji pokušaj ubistva se terete pripadnici pomenute grupe.
Svedok M. V. detaljno je ispričao kako je izgledao 7. oktobar 2019. godine kada je ispred njihove porodične kuće pod automobil njegovog sina postavljena eksplozivna naprava, koja je kasnije i eksplodirala.
Naveo je da je primetio da se stalno neki nepoznati ljudi kreću oko kuće, kao i da ih je deset dana pre ekplozije policija upozorila da će na njegovog sina biti izvršen atentat.
Prema njegovim rečima, eksploziv su postavili i aktivirali Marko Drakula i Nikola Filipović, i da je to bio "klasičan pokušaj ubistva njegovog sina na najsuroviji način".
Otac ubijenog Lazara je rekao da je njegov sin povređen tom prilikom, ali da nije hteo to da se zabeleži kako se njegovi protivnici ne bi "sladili". Kako je naveo njegovom sinu je tad pukla bubna opna i deo gelera mu je ušao u kožu kod ramena, ali da nema medicinsku dokumentaciju jer je rane sanirao u privatnoj zdravstvenoj ustanovi.
Eksploziju "poršea" preživeo zahvaljujući stubu
Veruje da bi njegov sin poginuo da nije bilo stuba između njega i "poršea" koji je eksplodirao, jer je stajao na dva metra od eksplozije. Nakon događaja sin mu je rekao da su mu Filipović i Drakula "digli auto u vazduh".
Svedok je pomenuo i da je Marko Miljković jedan od vođa grupe Veljka Belivuka rekao da je postavljanje bombe naručio Nikola Vušović, i dodao da je navodno njegov sin ranio Vušovića ranije u nogu i da zbog toga on šepa, ali je Vukićević rekao da u to ne veruje jer njegov sin nikada nije nosio oružje.
U Specijalnom sudu u Beogradu u nastavku suđenja pripadnicima organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka, Marko Miljković postavljao je pitanja okrivljenom-saradniku Srđanu Laliću.
Punomoćnik članova porodice ubijenih i ranjenih u selima Malo Orašje i Dubona advokat Nebojša Perović izjavio je nakon ročišta u petak da bi bilo moralno da su članovi porodice optuženog za zločin Uroša Blažića svedočili na suđenju, kao i da bi na taj način pokazali saosećanje prema žrtvama.
Prema njegovim rečima, Lazar Vukićević je nakon eksplozije otišao i kod Belivuka i Milkkovića i kod braće Vavić i oni su rekli da oni nisu postavili bombu.
Tvrdi da je Drakula u pritvoru pre četiri godine slavio ubistvo njegovog sina.
Pripadnici Belivukove grupe terete se da su Vukićevića 14. oktobra 2020. godine namamili u kuću u Ritoepku gde su ga ubili i njegovo telo samleli u mašini za mlevenje mesa, a kasnije prosuli u reku.
Drakula optužio Vukićevića da ne govori istinu
Drakula, koji je inače priznao da je on postavio i aktivirao eksploziv, optužio je svedoka oštećenog Vukićevića da laže.
Između ostalog danas je ispitano pet oštećenih - svedoka kojima su automobili oštećeni prilikom eksplozije bombe koja je bila postavljena pod automobil Lazara Vukićevića.
Foto: Tanjug/Sava Radovanović
Optuženi Marko Drakula, koji je priznao da je postavio i aktivirao eksploziv, je svedoke pitao da li može on da im plati štetu, na šta su oni odgovorili da ne žele.
Sledeće suđenje zakazano je za petak, 18. oktobar, za kada su pozvani oštećeni.
Na optuženičkoj klupi je 28 optuženih, dok je njih 17 odsutno, neki su u bekstvu, a nekoliko njih je u zatvorima u Evropi.
Prema navodima iz optužnice vođe ove grupe su Nikola Vušović, Uroš Piperski i Radoje Zvicer, koji je inače označen kao vođa "kavačkog" klana.
U ovom predmetu optuženo je ukupno 45 osoba, dok se u odsustvu sudi 17, među kojima su i vođe grupe Nikola Vušović, Radoje Zvicer i Uroš Piperski.
Članovi grupe u bekstvu
Vušović i Zvicer su u bekstvu zbog čega im se sudi u odsustvu.
Grupa se tereti za ubistva 20. marta Aleksandra Halabrina, 10. septembra Dragana Ristića, i 17.oktobra 2020. godine Aleksandra Šarca.
Pokušaji ubistava izvršeni su 7. oktobra na sada pokojnog Lazara Vukićevića, 29. decembra 2019. godine na Samira Divljanovića, 11. maja 2020. na Miloša Nilovića, 27. novembra 2020. godine na Andriju Zarića, kao i na Arsenija Stefanovića 1. febraura 2021. godine.
Zvicer i Vušović terete se i da su od 2019. do 2022. godine organizovali grupu, čiji pripadnici su između ostalog cijanidom pokušali da otruju Strahinju Savića koji se nalazio u pritvoru u Crnoj Gori i bio je spreman na saradnju sa istražnim organima te države.
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
21:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
22:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-PROCES
Naš dokumentarni program otvara vrata u svet prošlosti, sadašnjosti i budućnosti Srbije i Balkana
dokumentarni
23:00
NEWSMAX USA-TOP STORY
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
Stradalo lice izvučeno je na bezbedan način iz kamenoloma kod Kraljeva od strane spasilačkog Tima za spasavanje iz ruševina iz Kragujevca, uz ispomoć vatrogasaca-spasilaca iz VSJ Kraljevo.
Grupa studenata koji blokiraju Pravni fakultet u Novom Sadu i građana koji ih podržavaju, okupili su se oko sedam časova ispred oba ulaza u Novosadski sajam, navodeći da im je cilj da spreče održavanje ispitnog roka za Pravni fakultet koji je predviđen u prostorijama Sajma.
Advokati Nebojša Perović i Vladimir Terzić smatraju da je nepotrebno cepanje Advokatske komore Srbije osnivanjem manjih komora, kako je nedavno najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Oni su ukazali da advokatura kod nas ima ozbiljnije probleme od ovog.
Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja, koji je u Grčkoj stupio na snagu sredinom juna, donosi niz izmena i pooštravanje kaznene politike na putevima u zemlji u kojoj letuje najveći broj građana Srbije.
Na glavnom tgu u Uživu održana je 16-minutna tišina za poginule u padu nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra prošle godine i ponovljen je zahtev za oslobađanje aktivistia uhapšenih na prethodnim protestima u tom gradu, a nakon toga i održanih govora okupljeni su blokirali magistalu.
Zaječar je grad u kom živi pretežno sredovečno i starije stanovništvo, a prosek godina je oko 50. Ima 16.500 penzionera, koji preko Centra za socijalni rad mogu da dobiju usluge gerontodomaćice dva puta nedeljno. Oni kojima treba svakodnevna nega angažuju medicinske sestre jer doma za stare nema.
Policija u Nišu je, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u tom gradu, uhapsila sedamnaestogodišnjeg mladića iz Niša, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo silovanje.
Na teritoriji Topličkog upravnog okruga, prema primljenim dojavama, trenutno su aktivna tri požara na otvorenom prostoru - u selima Kožince, Rastelica i Pestiš, saopštio je MUP.
Bivši šef Službe državne bezbednosti Srbije Jovica Stanišić, koji je u Hagu osuđen na 15 godina zatvora zbog ratnih zločina u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, služiće ostatak kazne u Nemačkoj, saopšteno je danas iz Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u Hagu.
Policija u Beogradu je, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsila S. M. (19) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo teško ubistvo u pokušaju.
Na 57. Međunarodnoj hemijskoj olimpijadi, održanoj u Dubaiju, među 354 takmičara iz 90 zemalja, svi predstavnici Srbije osvojili su medalje - jednu srebrnu i tri bronzane.
Policija je uhapsila četiri osobe zbog sumnje da su oštetile privredno društvo iz Čačka za više od 134 miliona dinara kroz zloupotrebe, pranje novca i poreske utaje. Među uhapšenima su vlasnik firme, knjigovođa i odgovorna lica iz dve firme.
Ulazak na Visoku školu elektrotehnike i računarstva (VIŠER) zabranjen je osim za administrativne radnike i radnike iz tehničke službe Akademije tehničko-umetničkih strukovnih studija, navedeno je u odluci predsednice Akademije, istaknutoj na vratima te visokoškolske ustanove.
Iz Srpske liste su poručili da su prethodnih dana predali peticiju građana protiv izgradnje mostova na reci Ibar predstavnicima međunarodne zajednice, Sjedinjenih Američkih Država, Evropske unije, Nemačke, Francuske i Italije.
Komentari (0)