Cetinje u trenutku ubistava čuvalo najviše devet policajaca
Kada je 1. januara u 17.26 prijavljeno da je u cetinjskoj kafani došlo do pucnjave i da ima više ranjenih, u gradu su bile radno angažovane tri policijske patrole, inspektor operativac, službenik u dežurnoj službi i dežurni starešina, izjavio je v. d. direktora Uprave policije Lazar Šćepanović.
To znači da je Pijestonicu prvog januarskog dana čuvalo najviše devet policajaca, ako ih je po dvojica u patroli, što ponekad nije slučaj, pišu Vijesti.
Šćepanović je rekao da je bilo planirano da od 18 sati na Cetinje stigne pojačanje, ali da je to dogovoreno pre tragedije.
On je hronološki naveo sled zločina u kojem je život izgubilo 12 Cetinjana, a četvoro teško ranjeno i to u svega nešto više od 30 minuta, od 17.21 do 17.57 sati.
Masovni ubica, četrdesetpetogodišnji Aco Martinović, izvršio je samoubistvo šest sati nakon što je u cetinjskoj kafani "Velestovo" za sobom ostavio prve žrtve, koje je ubio iz pištolja u nelegalnom posledu.
U masovnom zločinu na Cetinju ubijeno je 12 osoba, među kojima dvoje dece starosti 13 i 10 godina, nakon fizičkog obračuna u jednoj kafani, saopštio je vršilac dužnosti direktora Uprave policije Lazar Šćepanović. Ubica Aco Martinović (45) izvršio je samoubistvo.
U pucnjavi na Cetinju ubijeno je 12 osoba, među kojima i dvoje dece, dok se lekari Kliničkog centra u Podgorici bore za život još četvoro ranjenih. Vlada Crne Gore je zbog tragičnog događaja na Cetinju od 2. januara proglasila trodnevnu žalost u toj zemlji.
Ministar pravde Crne Gore Bojan Božović saopštio je da je 29. novembra 2022. godine od Aca Martinovića, koji je 1. januara na Cetinju ubio 12 osoba, među kojima je dvoje dece, oduzeto nedozvoljeno oružje.
Tužiteljka Andrijana Nastić rekla je da su ubistva počinjena na pet lokacija i na šestoj je izvršilac ovih zločina izvršio samoubistvo. Prema navodima policije, službenici su najpre bili upućeni na pogrešni lokaciju.
Policija nije saopštila motiv višestrukog ubistva i ranjavanja četvoro Cetinjana, pojasnili su samo da je ubilačkom pohodu prethodio verbalni konflikt u kafani, nakon čega je Aco Martinović izašao iz tog objekta i nekoliko minuta kasnije vratio se naoružan i započeo masakr.
"Izvršenju ovog teškog ubistva prethodio je verbalni incident između ubice i ubijenog M. M. (rođenog 1986. godine), zbog nerazjašnjenih okolnosti. Verbalni incident se dogodio nakon višesatnog boravka ovih lica u kafani, tokom kojeg boravka su prisutni konzumirali alkohol. Nakon verbalne rasprave, ubica se oko 17.15 časova udaljava u nepoznatom pravcu vozilom, uzima vatreno oružje, vraća se s istim i u vremenskom periodu od 17.21 do 17.24 časova započinje krvavi pir u kafani", rekao je v. d. direktora Uprave policije Lazar Šćepanović.
Zbog oružja pronađenog 2022. osuđen tek pre mesec
Krajem novembra 2022. godine policija je nakon operativnih saznanja pretresla Martinovićevu kuću u kojoj su pronašli dve vazdušne puške, 43 komada metaka različitog kalibra, jednu veću improvizovanu eksplozivnu napravu velike razorne moći i set za čišćenje vatrenog oružja. Zbog toga je prvostepeno osuđen na kaznu zatvora u trajanju od tri meseca, ali presuda nije postala pravosnažna, jer se pred podgoričkim Višim sudom vodi postupak po žalbi.
To je juče saopštio direktor policije, navodeći da je Martinović, koji je po zanimanju bio autolakirer, rođen na Cetinju 1979. godine, da je bio neoženjen, bez dece i sam je živeo.
Vlada Crne Gore je zbog tragičnog događaja na Cetinju od 2. januara proglasila trodnevnu žalost u toj zemlji.
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
19:00
NEWSMAX USA-TOP STORY ( R )
Prikazuje karusel dnevnih objava I najnovijih vesti, sagledanih iz svih uglova. Spoj popularnih priča I najvažnijih vesti koje ostaju vidiljive danima, često inspirisana glavnim događajem dana ili nedelje.
specijal
19:30
DOKUMENTARNI PROGRAM-FILMSKE NOVOSTI PRIKAZUJU
Arhivski snimci, važni događaji i retki filmovi biće predstavljeni u posebnom segmentu programa, pružajući autentičan prikaz istorije na filmskom platnu.
dokumentarni
20:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-DEKADE
Serijal osvetljava ključne trenutke koji su ostavili dubok trag na generacije i nudi sveobuhvatan pogled na period socijalizma, kulturnog razvoja i političkih previranja.
dokumentarni
21:00
DIJAGNOZA
Emisija Dijagnoza sa Borislavom Višnjićem tražiće odgovore na ključna pitanja od kojih zavisi dalji razvoj Crne Gore i regiona. Glavne teme koje će biti otvarane u emisiji su implikacije koje ključna dešavanja u međunarodnoj politici imaju na Crnu Goru i region. Takođe, bavićemo se i ključnim ekonomskim projektima koji bi doveli do bržeg razvoja naših zemalja ali i koliko na sve procese i neophodne reforme utiče korupcija.
dokumentarni
22:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-ZASTAVA FILM ( R )
Filmovi « Zastava filma » obuhvataju teme koje su najvećim delom vezane za događaje u kojima je vojska, kroz motiv odbrane zemlje, požrtvovanosti i hrabrosti, simbol jedne države i njenog istorijskog nasleđa. U tom pogledu dokumentarni filmovi obrađuju kako događaje pre Drugog svetskog rata, tako najvećim delom one priče koji su vezani za posledice ratnih godina ili i za same životne sudbine onih koji su bili deo njih. Svojim izborom tema filmovi « Zastava filma » su ceo svoj serijal posvetili i istoriji Jugoslovenske narodne armije koju su činili građani na odsluženju vojnog roka, njihovim pričama i dogodovštinama, ali i onim temama koje su deo razvoja moderne srpske vojske, a posebno njenom zadatku odbrane državnih granica. Duga filmska tradicija « Zastave filma » tako doprinosi rasvetljavanju jedne od najvažnijih tema za opstanak jednog društva i otvara brojne teme i dileme vezane za uspon i očuvanje teritorijalnih vrednosti srpske države
Bivši ministar spoljnih poslova Goran Svilanović rekao je u emisiji GrađaNIN, govoreći o trenutnoj situaciji u društvu, da smo svi zaglavljeni u političkoj situaciji, za koju je ocenio da je komplikovana.
Zemljotres jačine 4,9 po Rihterovoj skali dogodio se u Jonskom moru, u blizini grčkog ostrva Zakintos, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U profesiji u kojoj dominiraju muškarci, instruktorka vožnje Ljiljana Mihajlović već 35 godina gradi svoj put. Podučava buduće vozače u Podgorici, u istoj auto-školi u kojoj je naučila da vozi. Uskoro bi mogla da ode u penziju, a želja joj je da i tada uči mlade o značaju bezbedne vožnje.
U domu za stare u selu Arto u opštini Sevnica u Sloveniji tokom protekle noći je izbio požar, pri čemu je jedan korisnik doma smrtno stradao, javlja RTV Slovenija.
Crnogorska policija saopštila je da je u Rožajama uhapšena D. H. (27) iz Srbije, koja ima stalno boravište u Beranama, zbog sumnje da je izvršila krivično delo trgovina ljudima.
Pripremaju li Amerikanci podelu BiH i ukidanje Kancelarije visokog predstavnika? Zašto smatra da je za Dodikovo pojavljivanje u Sudu BiH zaslužna tajna diplomacija?
Situacija na požarištu kod Trebinja za sada je stabilna. Na padinama Leotara i dalje gori, ali mnogo manjim intenzitetom. Trenutno je aktivan požar ka selu Jasen. Pod kontrolom je, i za sada, naseljeno područje nije ugroženo, piše RTRS.
U najnovijem izveštaju Federalne obaveštajne službe Švajcarske za 2025. godinu o bezbednosnim pretnjama u Evropi, napad na policijsku stanicu u Bosanskoj Krupi, prilikom čega je teško ranjen jedan, a ubijen drugi policajac, karakteriše kao teroristički čin.
U Memorijalnom centru u Potočarima završeno je obeležavanje 30, godišnjice od zločina nad Bošnjacima u Srebrenici tokom građanskog rata u Bosni i Hercegovini.
Gost Stava regiona iz Podgorice je poslanik Demokratske Crne Gore i predsednik Odbora za međunarodne odnose i iseljenike u Skupštini Crne Gore Duško Stijepović.
U Memorijalnom centru Potočari obeležava se 30 godina od zločina u Srebrenici. U Memorijalnom centru sahranjeno je više od 6.700 žrtava, a za najmanje 1.200 osoba i dalje se traga.
Komentari (0)