Direktor crnogorske policije: Aco Martinović izvršio masakr za pola sata
Direktor Uprave crnogorske policije Lazar Šćepanović izjavio je da su sva ubistva koja je izvršio Cetinjanin Aco Martinović u tom gradu u noći 1. januara, počinjena za oko 30 minuta.
Šćepanović je za televiziju Vijesti rekao da je "oko 17.15, nakon verbalnog incidenta u kafani, Aco Martinović automobilom otišao do nepoznate lokacije, vratio se oko 17.20 i počeo da puca na sva lica koja su u objektu".
"Od 17.20 do 17.24 on je lišio života četiri lica, tri ranio. Među ovim licima se nalazio i J.O. koje je zajedno sa njim pošlo u vozilo i udaljio se na drugu lokaciju u naselju Humci, gde mi u tom momentu nismo imali prijavu", rekao je Šćepanović.
On je kazao da je Martinović u 17.26 sati bio na drugoj lokaciji, i da je ušao u kuću pokojnih Martinovića obraćajući im se rečima "kume ubio sam ti brata, ubiću i tebe", nakon čega je potegao oružje i ispalio metak u pravcu njegove supruge koja je preživela.
Pokojni J. O. sprečio ubisvo žene i deteta
Šćepanović je naveo da je, prema određenim saznanjima, sada pokojni J. O. koji se odvezao sa Martinovićem sprečio da ne bude ubijena supruga sa detetom koja je pobegla ranjena u komšijsku kuću.
"Pokušao je da spreči da ne puca u njenom pravcu i trada je došlo do lišavanja života J. O. Ubica se nakon toga dislocirao na kuću roditelja N. M i lišio života oba roditelja i to je okvir vremenski...To je sve vreme kada dobijamo prvu prijavu 17.26 i u tom momentu imamo osam lišenih života i četiri ranjena", rekao je Šćepanović.
Kada je 1. januara u 17.26 prijavljeno da je u cetinjskoj kafani došlo do pucnjave i da ima više ranjenih, u gradu su bile radno angažovane tri policijske patrole, inspektor operativac, službenik u dežurnoj službi i dežurni starešina, izjavio je v. d. direktora Uprave policije Lazar Šćepanović.
Vršilac dužnosti direktora Uprave policije Crne Gore Lazar Šćepanović naveo je na konferenciji za medije kako je hronološki tekao krvavi pir na Cetinju, u kojem je Aco Martinović (45) ubio 12 ljudi, među kojima dvoje dece starosti 10 i 13 godina.
Na pitanje kako je konobar, koji je prijavio zločin, mogao da pogreši navodeći mesto napada, Šepanović je kazao da je konobar, koji je bio uplašen, "obavestio policiju da je došlo do ubistva u kafani podmornici".
"Policajci nisu znali koja je to kafana. Upitao ga je dva puta policajac gde je, odgovorio je u kafani koja se nalazi u Bajice po prezimenu Vučinić. Policijski službenici su stigli u 17.31 u kafanu Boža Martinovića gde su obavili kratak razgovor i utvrdili da nema tamo nikakvog događaja. Nakon toga je stigla prijava u 17.27 od radnika Komunalnog koji je kazao da je u jednoj kafani došlo do upotrebe vatrenog oružja", rekao je Šćepanović.
Do policije stizale nepotpune informacije
On je naveo da je u 17.27 sati vlasnik kafane obavestio dežurnu službu i da je došlo do upotrebe vatrenog oružja i da ima više ubijenih.
"I opet je došlo do nepotpune informacije nakon čeka policijac kaže 'kaži više gde'", pojasnio je Šćepanović.
On je rekao da Vučinić ima kafanu "Velestovo", u kojoj se zločin dogodio, i kafanu u Bajicama, koja mu je izdata unajam, i da je tu došlo do dezinformacija.
U pucnjavi na Cetinju 1. januara je ubijeno 12 osoba, od čega dvoje dece, a počinilac ubistava, Cetinjanin Aco Martinović, preminuo je tokom transporta ka Kliničkom centru Crne Gore (KCCG), nakon što je pucao sebi u glavu. U pucnjavi su teško povređene četiri osobe, koje su hospitalizovane u KCCG.
Newsmax ne prenosi samo vesti – analiziramo, istražujemo i objašnjavamo kako aktuelna dešavanja utiču na naš život. Pridružite nam se!
special
10:30
PROZORI BALKANA (R)
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
11:00
DOKUMENTARNI PROGRAM-PROCES
Naš dokumentarni program otvara vrata u svet prošlosti, sadašnjosti i budućnosti Srbije i Balkana
dokumentarni
12:00
INFORMATIVNA EMISIJA-PRESEK 1
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo i da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
13:00
TRAŽIM REČ
"Funkcionalni alkoholizam" - pojam koji se prišunjao i nastanio među nama - kao da je reč o nečemu sasvim bezazlenom. Klinički psiholog i psihoterapeutkinja u specijalnoj bolnici za bolesti zavisnosti u Drajzerovoj ulici u Beogradu Mirjana Martić i Biljana Kuzmanović koja apstinira i leči se tamo već dve godine, otvoreno i iskreno pričale su o svojim iskustvima, objašnjavale zašto je ženski alkoholizam među najtežim izazovima, zašto je najteže priznati sebi i kako je to samo vrh ledenog brega problema sa kojima se savremena žena suočava, ali i zbog čega sve vredi suočiti se.
specijal
14:00
NAŠA PRIČA
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Dušan Kozarev rekao je da su tvrdnje da 100.000 stranih radnika dolazi iz Gane u Srbiju netačne, odnosno "oblik manipulacije, zloupotrebe i rasizam koji na momente prelazi čak i elemente krivičnog dela".
U zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine, u Svilajncu je uhapšen Ljuljzim Haljilji.
Kako da prepoznamo lažnu novčanicu, odnosno falsifikat? Ako pitate zašto, razloga ima. Podaci Narodne banke Srbije (NBS) upućuju na to da je tokom prvih šest meseci ove godine otkriveno više od 950 novčanica falsifikovanih dinara i duplo više stranog novca, među kojima je najviše falsifikata evra.
Na ostrvu Rab u Hrvatskoj dogodila se nesreća u kojoj je nastradala devojčica (2) iz Nemačke. Nesreća se navodno dogodila kada je devojčica, spuštajući se niz tobogan, iskliznula iz ruku oca i pala s velike visine na betonsku podlogu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore je saopštilo da su, sudeći po "crvenim poternicama" Interpola, u Grčkoj u sredu uhapšena dva visokorangirana pripadnika "jedne organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore".
Ministarstvo prostornog uređenja, građevinarstva i državne imovine Hrvatske objavilo je javni poziv za dodelu finansijske podrške projektima za podsticanje povratka Hrvata i stvaranja boljih uslova života u Bosni i Hercegovini.
Obeležja na grobovima, koja, prema nedavno usvojenom zakonu u Hrvatskoj, vređaju nacionalne, verske i vrednosti Domovinskog rata prijavljena su za uklanjanje u Vukovarsko-sremskoj, Sisačko-moslavačkoj i Šibensko-kninskoj županiji.
Velika Britanija uvela je sankcije protiv kavačkog i škaljarskog klana, njihovih članova i saradnika, zbog umešanosti u krijumčarenje ljudi i podsticanje neregularnih migracija ka Ujedinjenom Kraljevstvu.
Vladajući Pokret Evropa sad u Crnoj Gori predložio je izmjene Izbornog zakona prema kojima bi se kvote za zastupljenost žena na izbornim listama povećale sa 30 na 40 odsto.
Na ostrvu Rab u Hrvatskoj dogodila se nesreća u kojoj je nastradala devojčica (2) iz Nemačke. Nesreća se navodno dogodila kada je devojčica, spuštajući se niz tobogan, iskliznula iz ruku oca i pala s velike visine na betonsku podlogu.
Zdravstveno stanje tinejdžera iz Herceg Novog, kog su nožem izboli sedamnaestogodišnjaci iz Srbije, nepromenjeno je, rekla je za portal RTCG dečakova majka Elmaza Međedović. Pojasnila je da se njen sin star 16 godina nalazi na respiratoru, i da je uspavan.
Sukob škaljarskog i kavačkog klana i dalje predstavlja ozbiljnu pretnju bezbednosti građana i stabilnosti institucija u Crnoj Gori. Dok se brutalni obračuni nastavljaju, pravosuđe pokušava da odgovori kroz specijalizovana odeljenja i međunarodnu saradnju, ali često bez vidljivih rezultata.
Komentari (0)