Zvezda deklasirala Partizan u "večitom derbiju": Crveno-beli pobedili rezultatom 4:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su rezultatom 4:0 Partizan, u 174. "večitom derbiju" u Humskoj.

Autor:

Newsmax Balkans

|

23.09.2024. 20:55

Crveno-beli poveli su u 24. minutu, koji je iz penala šutirao Šerif Endiaje, u 45 + 3. minutu Zvezda je ponovo povela, a strelac je bio Katompa Mvumpa Silas.

Crvena zvezda dala je treći gol Partizanu u 55. minutu. Strelac je ponovo bio Šerif.

Crveno-beli postigli su četvrti gol u 65. minutu. Bio je to treći gol koji je u ovom meču postigao Šerif Endiaje.

Partizan je prvu veliku šansu imao u 32. minutu. Mario Jurčević je pogodio prečku posle centaršuta Ibrahima Zubairua.

"Crveno-beli" su u 38. minutu imali priliku da postignu novi gol. Elšnik je šutirao sa oko 16 metara, a njegov udarac je završio pored gola. Partizan je u narednom napadu imao šansu da stigne do izjednačenja. Bibars Natho je sa oko 16 metara šutirao pored gola gostiju.

Treneri fudbalera Partizana i Crvene zvezde Aleksandar Stanojević i Vladan Milojević odredili su sastave za večerašnji 174. večiti derbi.

Za Partizan igraju: A. Jovanović, Filipović, Ilić, Mujakić, Jurčević, Arijaga, Kovač, Natho, Zubairu, Zahid, Kalulu.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Glazer, Seol, Spajić, Điga, Elšnik, Krunić, Maksimović, Silas, Ivanić, Olajinka, Endiaje.

Utakmica 9. kola Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde počela je u 19 časova na stadionu u Humskoj.