Ubedljiv poraz Zvezde: Crveno-beli izgubili od Intera rezultatom 4:0

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Intera u Milanu rezultatom 4:0 u meču drugog kola Lige šampiona.

Izvor: Tanjug   |

01.10.2024. 20:06 >> 22:58

Inter je znalački kaznio svaku Zvezdinu grešku i sada ima četiri boda iz dva kola, dok je srpski šampion bez bodova.

Pred više od 60.000 navijača na stadionu Đuzepe Meaca, Inter je u poveo već u ranoj fazi meča, golom Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca u 11. minutu.

Turčin je loptu sa skoro 30 metara poslao pod prečku golmana Omrija Glazera i to u njegov bliži ugao. Zvezda je pripretila u 20. minutu kad je Andrija Maksimović šutirao, ali je prebacio prečku.

U 23. minutu Henrik Mkitarjan imao je odličnu šansu za Inter, ali je golman Crvene zvezde Glazer odbranio udarac Jermena.

U 29. minutu ponovo je pokušao Maksimović, ali nije bio precizan iskosa sa desetak metara.

Mkitarjan je u 39. minutu imao još jednu odličnu šansu, ali je loše šutirao iskosa sa desetak metara. Najbolju šansu Zvezda je imala u 41. minutu, ali je udarac Silasa iskosa sa sedam, osam metara, išao pravo u golmana Intera Jana Zomera. U nadoknadi poluvremena pokušao je i Timi Elšnik, ali je bio neprecizan.

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević saopštio je startnih 11 za duel protiv Intera u Ligi šampiona.

U timu Zvezde su oporavljeni golman Omri Glazer i mladi Andrija Maksimović.

Zvezda igra u sastavu: Glazer - Drkušić, Spajić, Điga - Seol, Krunić, Elšink, Olanjinka - Maksimović, Silas - Ndiaje.

Za Inter će igrati: Zomer - Pavar, De Fraj, Bastoni - Damfris, Zjelinski, Čalhanoglu, Mihtarijan, Augusto - Taremi, Arnautović.

Utakmica drugog kola Lige šampiona između Intera i Crvene zvezde počela je u 21 sat.

Nekoliko desetina navijača Crvene zvezde, uprkos zabrani italijanske policije, nalazi se na tribinama stadiona San Siro i gledaće utakmicu protiv Intera.

Na južnoj tribini uoči meča navijači, koji su uspeli da izbegnu zabranu, okačili su i transparent "Crvena zvezda - Bari 1991", koji je brzo sklonjen.

Zvezdaši su tokom dana pokušavali da pronađu "rupu u obezbeđenju" i očigledno uspeli, posebno što su mnogi stigli iz okolnih zemalja i imaju pasoše koji nisu srpski.