Crvena zvezda pobedila Baskoniju u drugom kolu Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Baskoniju u drugom kolu Evrolige pred punom Beogradskom arenom rezultatom 78:71.

Autor:

Newsmax Balkans

|

09.10.2024. 21:56

Igrači Crvene zvezde vodili su gotovo od početka utakmice. Šest trojki ubacili su već u prvoj četvrtini, zbirno sedam od 12 u prvom poluvremenu, kada su stekli prvu dvocifrenu prednost.

U drugom poluvremenu, košarkaši Crvene zvezde održali su prednost koja je u jednom trenutku tokom meča iznosila 14 poena.

Crveno-belima je ovo druga pobeda u najjačem evropskom takmičenju ove sezone.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Ajzea Kenan sa 19 poena, 15 je ubacio Džoel Bolomboj, dok je 12 postigao Nikola Kalinić.

Kod gostiju je najefikasniji bio Čima Moneke, sa 19 poena.

Zbog suspenzije, Miloš Teodosić nije igrao za Zvezdu u meču protiv španskog tima.

Podsetimo, Crvena zvezda je prošle nedelje u prvom kolu Evrolige u gostima pobedila Pariz 80:77, dok je Baskonija na svom terenu savladala Partizan 88:82.

U narednom kolu, 15. oktobra, Crvena zvezda gostuje Fenerbahčeu u Istanbulu.