Zvezda granitnom odbranom srušila Fener usred Istanbula

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Fenerbahče u meču trećeg kola Evrolige rezultatom 76:57.

Autor:

Newsmax Balkans

|

15.10.2024. 21:40

Bila je ovo treća pobeda Beograđana u Evroligi.

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su gotovo savršeno prvih 15 minuta utakmice. U prvoj četvrtini ubacili su gotovo svaki šut koji su uputili ka košu, Bolomboj i Daum su dominirali i u reketu i van njega, sa protokom vremena napadački se uključio i Nemanja Nedović i rezultat tog naleta Beograđana bilo je vođstvo 31:12 u 12. minutu meča.

Bio je to trenutak kada su bolje zaigrali i igrači Fenerbahčea čiji je juriš predvodio Najdžel Hejs Dejvis, najefikasniji akter prvog poluvremena sa 15 poena.

Domaći tim je uz bolju odbranu i efikasniji napad uspeo da ublaži vođstvo crveno-belih i da svede goste na samo 12 poena u drugoj deonici, koja je završena vođstvom gostiju 38:31.

U nastavku, Zvezda je sjajnom odbranom održala prednost, poenima Teodosića početkom poslednje deonice povela 14 razlike i do kraja mirno privela meč kraju.

Džoel Bolomboj je bio najbolji kod Zvezde sa 18 poena i 10 skokova, Nemanja Nedović postigao je 17, a Majk Daum 14.

Ni jedna, ni druga ekipa nisu imala poraz u prva dva kola.

Podsetimo, turski tim je pobedio Olimpijakos i Efes, dok je Zvezda bila bolja od Pariza i Baskonije.