Partizan srušio Makabi posle drame u četvrtom kolu Evrolige

Košarkaši Partizana su u "gostima" pobedili ekipu Makabija rezultatom 91:79 u meču četvrtog kola Evrolige, koji se igrao u Beogradu u hali "Aleksandar Nikolić".

Autor:

Newsmax Balkans

|

17.10.2024. 22:06

Crno-belima je ovo druga pobeda u Evroligi ove sezone, druga uzastopna, nakon trijumfa nad Bajernom pre dva dana u Areni.

Makabi je bolje otvorio utakmicu, kod Partizana je samo Isak Bonga na najbolji način ušao u meč, otuda su Izraelci brzo stekli prednost 21:12.

Bio je to i momenat kada su crno-beli ubrzali ritam, popravili šut i odbranu.

Sa protokom vremena topila se razlika, Partizan je serijom 11:2 prišao na samo poen zaostatka, a trojkom Lunbderga preuzeo vođstvo minut pre kraja prve četvrtine.

Makabi je na poluvreme otišao sa prednošću 46:42 zahvaljujući seriji 10:0, kojom su neutralisali prednost crno-belih.

Nalet izraelskog tima poveo je Livaj Rendolf, najefikasniji u prvom delu igre sa 17 poena.

Partizan je u drugoj četvrtini postigao duplo manje poena nego u prvih deset minuta.

Ekipa Željka Obradovića prelomila je utakmicu u završnici poslednje deonice kada je, trojkom Nilikine i poenima Sterlinga Brauna, stekla osam poena prednosti (83:75).

Sterling Braun bio je najefikasniji kod Partizana sa 20 poena, dok je Isak Bonga postigao 14. Frenk Nilikina dodao je 12 za crno-bele.

U izraelskom timu najefikasniji je bio Livaj Rendolf, koji je ubacio 19 poena.