Zemljotres jačine 5,9 stepeni po Rihterovoj skali pogodio je region istočne Turske, saopštio je Evropski mediteranski seizmološki centar (EMSC). Ministar unutrašnjih poslova Ali Jerlikaja izjavio nema žrtava, a povređeno je 187 osoba, od kojih su 43 zadržane u bolnici.
Epicentar zemljotresa je registrovan na dubini od devet kilometara, 43 kilometara istočno od Malatije, navodi EMSC.
Prema izveštaju agencije Anadolija, zemljotres je pogodio okrug Kale u Malatiji u 10.46 časova po lokalnom vremenu i registrovan je na dubini od deset kilometara.
Ministar unutrašnjih poslova Turske Ali Jerlikaja izjavio je da je povređeno 187 osoba, od kojih su 43 zadržane u bolnici radi nadzora, dok nema nastradalih.
Jerlikaja je naveo da 55 vozila, 210 pripadnika Agencije za upravljanje katastrofama (AFAD), tri bespilotne letelice i jedan izviđački avion žandarmerije i policije nastavljaju sa radom na terenu, prenosi NTV Haber.
U Malatiji, Šanliurfi i Elazigu došlo je do delimičnog urušavanja tri zgrade, a nastava je u sredu bila obustavljena. AFAD je ranije danas saopštio da se nakon jutrošnjeg zemljotresa u Turskoj dogodilo još 30 potresa, jačine od 1,2 do tri stepena.
Zemljotres jačine 3,6 Rihtera zatresao je u nedelju uveče jug Srbije, saopštio Republički seizmološki zavod. Ovo je drugi zemljotres koji je u toku dana pogodio isto područje.
Podrhtavanje tla zabeleženo je u popodnevnim satima u Bosni i Hercegovini i u Hrvatskoj, a zemljotres jačine 4,5 stepeni po Rihteru registrovao je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
Guverner Malatija Sedar Javuz naveo je u saopštenju da je nekoliko zgrada teško oštećeno, ali da nema žrtava.
"Prema informacijama koje smo do sada dobili, nema poginulih niti povređenih, ali građani su u panici", rekao je on. Zemljotres se osetio u još devet provincija.
Podsetimo, u februaru prošle godine serija razornih zemljotresa, od kojih je najjači bio 7,8 stepeni po Rihteru, pogodila je istok Turske.
Malatja je u ovim potresima bila žestoko oštećena, dok je više gradova sravnjeno sa zemljom.
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
19:00
STAV DANA
Newsmax ne prenosi samo vesti – analiziramo, istražujemo i objašnjavamo kako aktuelna dešavanja utiču na naš život. Pridružite nam se!
specijal
19:30
STAV REGIONA PODGORICA
Teme koje su u fokusu javnosti iz više uglova. Sučeljavamo mišljenja, a aktuelne goste pitamo sve što zanima građane.
specijal
20:00
PORTAL
Portal. Vaš prolaz u svet. Svakog radnog dana u 20h emisija koja objašnjava izbore, pregovore, sukobe i ratove. Otvorite portal i zakoračite izvan naših granica!
specijal
20:30
PROZORI BALKANA ( R )
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
special
21:00
SINTEZA
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji, za Sintezu odhovara bivši predsednik Skupštine UN, Srđan Kerim.
Uoči praznika, potrošačka korpa je sve teža, ne zbog količine namirnica, već zbog njihovih cena. Na meti kritika su trgovci koji u prazničnoj potražnji vide šansu za dodatnu zaradu.
Ministar spoljnih poslova Francuske Žan-Noel Baro izjavio je danas da su evropske zemlje prošle nedelje obavestile Vašington o elementima koji su za njih neprihvatljivi u pregovorima u vezi sa mogućim mirovnim sporazumom između Ukrajine i Rusije.
Telo pape Franje je izloženo u kapeli u kući Santa Marta, gde je živeo tokom 12 godina, koliko je bio na čelu Rimokatoličke crkve. Sahrana će biti održana u subotu, 26. aprila u 10 sati po lokalnom vremenu.
Američki univerzitet Harvard tužio je administraciju predsednika SAD Donalda Trampa zbog pretnji da će ukinuti milijarde dolara finansiranja te visokoobrazovne institucije.
Amerikanac Patrik Kruzijus izjasnio se krivim pred okružnim sudom u Teksasu za ubistvo 23 osobe u rasističkom napadu 2019. godine u prodavnici Volmart u gradu El Pasu, koji se nalazi u blizini meksičke granice.
Papa Franja je u testamentu, sačinjenom 29. juna 2022. godine, ostavio zavet da njegovo poslednje počivalište bude bazilika Svete Marije Velike, objavljeno je u Vatikanu.
Papa Franja je preminuo usled moždanog udara i srčane insuficijencije, naveo je direktor Uprave za zdravlje i higijenu Vatikana Andrea Arkanđeli u potvrdi o uzroku papine smrti.
Komentari (0)