Grupacije ovlašćenih predlagača predložile su na sastancima u Skupštini Srbije 14 kandidata za članove novog Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM), među kojima su medijski stručnjak Saša Mirković, politički analitičar Dejan Vuk Stanković i dramaturg Željko Hubač.
Kako se navodi u saopštenju Skupštine Srbije, na sastanku predstavnika zaštitnika građana, poverenika za zaštitu ravnopravnosti i poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, za kandidate su utvrđeni Saša Mirković i Stevica Smederevac.
Predstavnici crkava i verskih zajednica dogovorom su utvrdili kandidate Sanju Anđelković i Mevluda Dudića, dok su predstavnici udruženja izdavača elektronskih medija za kandidate utvrdili Tanju Vojvodić-Mitrović i Jovanu Vitez.
Predstavnici udruženja novinara glasanjem su utvrdili Dejana Vuka Stankovića i Petra Kočića za kandidate, a predstavnici akreditovanih univerziteta su za kandidate utvrdili Milorada Vukašinovića i Zorana Jevtovića.
Skupštinski odbor za kulturu i informisanje usvojio je dopune predloga kandidata za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije, a utvrđena lista kandidata i lista ovlašćenih predlagača, zajedno sa biografijama svih kandidata, biće objavljena na internet stranici Narodne skupštine.
Članovi Saveta Regulatornog tela za elektronske medije saopštili su da od utorka 5. novembra više ne obavljaju svoju funkciju, jer im je u skladu sa Zakonom o elektronskim medijima istekao mandat.
Predstavnici udruženja filmskih, scenskih i dramskih umetnika i udruženja kompozitora su utvrdili kandidate Željka Hubača i Leontinu Pat, dok su predstavnici udruženja čiji su ciljevi zaštita dece utvrdili Dušana Aleksića i Aleksandru Krstić za kandidate.
Ranije je poznato da su ispred udruženja čija je oblast delovanja sloboda izražavanja predloženi Dubravka Valić Nedeljković i Rodoljub Šabić, dok su nacionalni saveti nacionalnih manjina kandidovali Ištvana Bodžonija i Muhedina Fijuljanina.
Današnjim sastancima završena je faza kandidovanja novih članova Saveta REM.
Javni razgovor sa kandidatima planiran je za 23. januara u formi javnog slušanja, na koje će, u svrhu postizanja pune transparentnosti procesa izbora, biti pozvani predstavnici svih organizacija koje su učestvovale u predlaganju.
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
15:30
NAŠA PRIČA 2. DEO
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
specijal
16:00
SINTEZA ( R )
Lako je postaviti pitanje, umeće je dobiti pravi odgovor. Sinteza - ozbiljna priča!
specijal
17:00
PROZORI BALKANA
Emisija kolažnog tipa koju čine prilozi naših dopisnika sa zanimljivim pričama iz čitave Srbije, ali i regiona Balkana. Teme nisu vezane za dnevne događaje već obrađuju zanimljive priče iz ugla običnog, malog čoveka, koje su karakteristične za različite krajeve.
specijal
17:30
STAV REGIONA SARAJEVO
Teme koje su u fokusu javnosti iz više uglova. Sučeljavamo mišljenja, a aktuelne goste pitamo sve što zanima građane.
specijal
18:00
PRESEK 3
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji, za Sintezu odhovara bivši predsednik Skupštine UN, Srđan Kerim.
Uoči praznika, potrošačka korpa je sve teža, ne zbog količine namirnica, već zbog njihovih cena. Na meti kritika su trgovci koji u prazničnoj potražnji vide šansu za dodatnu zaradu.
Teolog i filozof iz Sarajeva Pavle Mijović govorio je u emisiji Razumno sa Borisom Brezom o vrijednostima Uskrsa, koji se ove godine obilježava u istom danu i po Julijanskom i po Gregorijanskom kalendaru.
Izaslanica predsednika Republike Srbije i predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je, nakon što je položila venac u spomen parku "Jajinci", da Srbija neguje kulturu sećanja i da nikada neće dozvoliti da budu zaboravljene žrtve fašizma tokom Drugog svetskog rata.
Trojica mladića koja su pre 22 dana "jugom" starim 35 godina krenula na put za Peking dug 11.500 kilometara, vratila su se u Beograd. Oni su na put za Kinu krenuli da bi prikupili novac za Institut za neonatologiju.
Ekonomski komentator Luka Čubrilo, u autorskom tekstu za Newsmax Balkans, analizirao je kakve efekte na buduće odnose Beograda i Vašingtona može imati nominacija Marka Brnovića za novog ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji.
Za papu Franju, muftija beogradske Islamske zajednice Srbije Muhamed Jusufspahić kaže za Newsmax Balkans da je bio sjajan i mudar čovek koji se uvek trudio da se bori, što se, kako je podvukao, moglo videti kroz svaki njegov korak.
Koliko duboko je ukorenjena tradicija zadužbinarstva kod Srba? Ko je u našoj novijoj istoriji jedan od najpoznatijih srpskih mecena? Odgovore tražimo od upravnika Kolarčeve zadužbine Aleksandra Pekovića.
Udruženje novinara Srbije, Strukovni sindikat RTS i Sindikat novinara Srbije (SINOS) ponovili su, povodom 26 godina od ubistva 16 radnika u NATO bombardovanju RTS, da je ta vojna organizacija počinila ratni zločin i uvela praksu napada na medije međunarodnim sukobima, ali da niko nije odgovarao.
Ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Srbije Bela Balint izjavio je da u ovom trenutku razgovor sa univerzitetima i problem blokada ne pripada njegovom, već Ministarstvu prosvete i da su za takve promene potrebni i novi propisi.
Komentari (0)