Posle eksplozije i policijskih akcija na Kosovu, Novi DSS ponovo traži sednicu parlamenta o južnoj srpskoj pokrajini
Nova demokratska stranka Srbije (Novi DSS) zatražila je ponovo da predsednica parlamenta Ana Brnabić sazove skupštinsku sednicu na kojoj će se raspravljati o situciji na Kosovu i Metohiji.
"Pokušava da pobegne od odgovornosti za prihvatanje francusko-nemačkog sporazuma, gašenje srpskih instutucija i iseljavanje Srba. Očigledno je da režim nije spreman na političko sučeljavanje u skupštini u kojoj bi ovlašćeni predlagač opozicije Miloš Jovanović imao neograničeno vreme da objasni ulogu (predsednika Srbije) Aleksandra Vučića u izdaji zemlje", kaže se u saopštenju.
Opozicija je u septembru podnela zahtev Narodnoj skupštini da se organizuje rasprava o Zakonu o zastupanju i zaštiti državnih interesa Srbije na Kosovu i Metohiji.
KFOR je najoštrije osudio napad na vodovod u Zubinom Potoku na severu Kosova i Metohije koji je ozbiljno poremetio snabdevanje vodom i strujom na tom području, navodeći da misija predvođena NATO-om pruža bezbednosnu podršku nakon tog napada.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Beograd nema nikakve veze sa eksplozijom na severu Kosova i Metohije kada je oštećen kanal Ibar-Lepenac i da to zna i Priština. On se naknadno oglasio na Instagramu da bi istakao nedvosmislenu negaciju umešanosti i pozvao na temeljnu istragu.
Kosovska policija je u subotu ujutru počela pretres u nekoliko srpskih sela opštine Zubin Potok nakon eksplozije u petak uveče i oštećenja kanala Ibar–Lepenac, a iz Novog DSS-a ocenjuju da je ta akcija novi je pokušaj albanskih secesionista da zastraše, pohapse i proteraju sve Srbe.
"Oni sada idu i korak dalje apsurdno pokušavajući Srbe da predstave kao teroriste, iako oni žive u svojim kućama u svojoj državi Srbiji", navedeno je u saopštenju.
U selu Varage kod Zubinog Potoka došlo je do eksplozije u kojoj je oštećen kanal Ibar-Lepenac. Zbog oštećenja tog kanala prekinuto je snabdevanje vodom, a snabdevanje električnom energijom u Gračanici i okolnim mestima bilo je obustavljeno zbog štete nastale u eksploziji.
Jutarnji program „Otvori oči“ gledaocima nudi analizu aktuelnih dešavanja od prethodnog dana i najavu predstojećih događaja uz analizu eminentnih stručnjaka i renomiranih gostiju. Emisija nudi uvid u aktuelna pitanja, uz kvalitetne analize i inspirativne price naših dopisnika I reportera koji će se uvek naći “na pravom mestu u pravo vreme”.
jutarnji program
10:00
STAV DANA ( R )
Newsmax ne prenosi samo vesti – analiziramo, istražujemo i objašnjavamo kako aktuelna dešavanja utiču na naš život. Pridružite nam se!
special
10:30
PORTAL ( R )
Portal. Vaš prolaz u svet. Svakog radnog dana u 20h emisija koja objašnjava izbore, pregovore, sukobe i ratove. Otvorite portal i zakoračite izvan naših granica!
special
11:00
PERSPEKTIVA ( R )
U emisiji Perspektiva sa Nemanjom Živaljevićem tražićemo odgovore i rješenja za neke od najvećih izazova sa kojima se suočavaju Crna Gora i zemlje regiona. O političkim, društvenim, ekonomskim, kao i temama iz kulture i sporta, razgovaraćemo sa relevantim i kredibilnim sagovornicima.
specijal
12:00
PRESEK 1
Newsmax se bavi temama, a ne pukim prenošenjem informacija. Informišemo, ali želimo I da objasnimo, analiziramo, istražimo. Osvrnućemo se na izazove i prilike s kojima se suočavamo, analizirajući kako se aktuelna dešavanja reflektuju na naš svakodnevni život. Kroz razgovore sa stručnjacima i akterima iz različitih oblasti, pružićemo dublji uvid u važne teme koje se tiču politike, ekonomije, obrazovanja i društvene pravde. Pridružite nam se u ovoj analizi i saznajte više o pitanjima koja su važna za sve nas.
vesti
13:00
TRAŽIM REČ
Tražite reč, pišite nam šta vas muči a mi ćemo Vam pomoći da rešite problem kroz razgovor sa ljudima koji su odgovorni i upućeni... Bićete u prilici da slušate i da pitate. Direktno i uživo. Pišite nam na mejl adresu trazimrec@newsmaxtv.rs
Zbor radnika Radio-televizije Srbije (RTS) zatražio je hitno reagovanje skupštinskog Odbora za kulturu i informisanje i raspisivanje konkursa za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Uoči praznika, potrošačka korpa je sve teža, ne zbog količine namirnica, već zbog njihovih cena. Na meti kritika su trgovci koji u prazničnoj potražnji vide šansu za dodatnu zaradu.
Prodaja novih hibridnih i električnih automobila u Srbiji je u porastu. Prošle godine, njihov broj činio je skoro trećinu svih prodatih automobila. Međutim, kada se radi o polovnim automobilima, hibridni i električni automobili čine tek nešto više od tri odsto od ukupnog broja prodatih polovnjaka.
Studenti i građani osmi dan blokiraj zgrade Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici i na Košutnjaku. Javni servis saopštio je da novinari, snimatelji, urednici i realizatori uz velike napore realizuju i emituju informativne, kulturne i druge televizijske program.
U Srbiji će biti promenljivo i nestabilno uz smenu sunčanih perioda i oblačnosti, koja će uslovljavati kišu i pljuskove sa grmljavinom, češće posle podne i uveče.
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji, za Sintezu odhovara bivši predsednik Skupštine UN, Srđan Kerim.
Zbor radnika RTS izrazio je zabrinutost što im se, od početka blokade Javnog servisa, rukovodstvo RTS nije zvanično obratilo i što nemaju "nikakve instrukcije" na koji način mogu da ostvare "pravo na rad u ovoj kriznoj situaciji".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova isključili su iz saobraćaja N. K. (46) koji je, upravljajući vozilom "audi", u Bulevaru kralja Aleksandra u Beogradu izazvao saobraćajnu nezgodu.
Patrijarh srpski Porfirije uputio je saučešće povodom smrti pape Franje, ističući da je papa bio čovek koji je gradio mir i razumevanje među ljudima i narodima, sa posebnom željom da razvija saradnju sa pravoslavnim crkvama.
Kancelarija za Kosovo i Metohiju ocenila je, povodom hapšenja troje Srba na Kosovu, da "odlazeća vlast u Prištini povlači poslednje očajničke poteze nakon kojih će morati konačno da prizna poraz".
Koliko su Ujedinjene nacije uspele da očuvaju svetski mir nakon Drugog svetskog rata? Koji su razlozi zbog kojih raste potreba za reformom ove organizacije, i kakva je budućnost UN u svetu koji postaje sve složeniji i nestabilniji?
Komentari (0)