Španija deklasirala Srbiju, težak poraz fudbalera u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz od Španije u Kordobi rezultatom 3:0 u meču četvrtog kola "A" Lige Nacija.

Izvor: Tanjug   |

15.10.2024. 20:46 >> 22:38

Srbiji je to bio drugi poraz, uz remi i pobedu u grupi u kojoj su, osim Španije, Švajcarska i Danska.

Strelci za "furiju" bili su Ajmerik Laport u petom minutu, Alvaro Morata u 65. i Aleks Baena u 77. minutu.

Srbija je od 76. minuta igrala bez isključenog Strahinje Pavlovića, zbog starta s leđa nad Ojarsabalom.

Španija je u svim elementima igre nadigrala selekciju Dragana Stojkovića, od starta nametnula svoj ritam i nakon ranog vođstva nastavila na ređa šanse, bez pravog odgovora sa druge strane.

Pobeda Španaca lako je mogla biti i ubedljivija, jer su se nizale velike prilike pred golom Predraga Rajkovića, najboljeg igrača gostiju u utorak uveče.

Najbolju nije iskoristio Alvaro Morata, koji je promašio penal u drugom poluvremenu, a Španci su i u dva navrata pogodili stativu gola Srbije.

Najbolju i jedinu priliku za goste nije iskoristio Mitrović u 61. minutu, pri rezultatu 1:0.

O igri mačke i miša u Kordobi možda i najbolje svedoči podatak da su fudbaleri domaćeg tima uputili čak 30 udaraca ka golu Srbije.