"Krađa na elektronskom glasanju studenata Pravnog fakulteta je fascinantna.To mora da se istraži", rekao je Vučević, gostujući u programu Televizije Prva.
Dodao je da je glasanje trajalo pet do sedam dana, da je bilo elektronski i anonimno i da su studenti morali da budu registrovani na određenom sajtu i da koriste svoje studentske mejl adrese.
"Do poslednjih sat i po vremena pre kraja glasanja prosečan broj glasova je bio oko deset studenata na sat vremena. Tokom poslednjeg sata se taj broj drastično povećao - po 14 ljudi je glasalo u minuti za blokadu nastave", naveo je Vučević.
Prema njegovim rečima, u poslednjem satu je zabeleženo 350 glasova za blokadu nastave.
"Čekali su da vide ko se od studenata nije izjasnio, pošto ima 3.200 studenata na Pravnom fakultetu sa pravom glasa. Do sat pre ponoći je glasalo manje od 2.000 studenata. Onda su videli ko nije izašao na glasanje, pa su blokaderi, profesori, administratori mreža sa Fakulteta tehničkih nauka, ili već ko je administrator te mreže, videli ko nije glasao, pa su krenuli da glasaju u njihovo ime", tvrdi Vučević.
"BIA pokrenula postupak"
On je naveo da je BIA pokrenula postupak i da su svi studenti koji žele da studiraju podneli krivičnu prijavu Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal.
"Da se lepo istraži ko je tu ulazio, sa kojih adresa, pošto je deset adresa iz Paraćina glasalo pred ponoć, pa da vidimo da li imamo deset studenata iz Paraćina na Pravnom fakultetu u Novom Sadu", izjavio je Vučević.
"Policija nije upotrebila prekomernu silu kada je Drid napadnut"
On je rekao da je dekan novosadskog Fakulteta za sport Patrik Drid nedavno sprečen da uđe na fakultet i ocenio da je to bilo "ogoljeno nasilje".
"Policija tada nije upotrebila prekomernu silu, kako je optužuju", naveo je Vučević.
Prema njegovim rečima, policajci nisu primenili silu, već su se branili.
"Važno da se vrati normalan akademski život"
Povodom sastanka premijera Đure Macuta i rektora Univerziteta u Beogradu Vladana Đokića, Vučević je ocenio da je svaki razgovor dobar.
"Posle svakog razgovora smo za nijansu bliži rešenju. Oni moraju da izađu iz vrtloga. Neka proglase pobedu i nastave svoju priču, ali važno je da se vrati normalan univerzitetski i akademski život", poručio je Vučević.
"Studenti bi vanredne izbore koristili za nastavak nasilnih akcija"
Povodom ideja o održavanju vanrednih izbora, Vučević je izjavio da bi takav zahtev u novembru ili decembru bio prihvaćen.
"Mi smo im nudili tada od referenduma do izbora, ali nisu hteli. Zašto su mislili da će fizički, revolucionarno preuzeti vlast? Oko sadašnjeg zahteva treba dobro razmisliti. Mislim da bi oni to koristili za dalje nasilne akcije", rekao je Vučević.
Preuzmite Newsmax Balkans aplikaciju:
Pratite nas na društvenim mrežama:
Komentari (0)